انرژی و دولت

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران منصوب شد


اخبار برق

معاون برق و انرژی وزیر نیرو طی حکمی داوود فرخزاد را به عنوان مدیرعامل شبکه برق ایران">شرکت مدیریت شبکه برق ایران منصوب کرد.

به‌گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)،همایون حائری، معاون برق و انرژی وزیر نیرو امروز در نشست شورای معاونین وزارت نیرو، حکم مدیرعاملی داوود فرخزاد برای شبکه برق ایران">شرکت مدیریت شبکه برق ایران را به او ابلاغ کرد.

اولتیماتوم مجلس برای تدوین طرح جامع انرژی


اخبار سیاست انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از مهلت یک ماهه کمیسیون انرژی مجلس به سازمان برنامه و بودجه برای ارسال طرح جامع انرژی کشور خبر داد.

اسدالله قره خانی در تشریح نشست کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش وزارتخانه‌های نفت و نیرو درباره اجرایی شدن موادی از قانون برنامه ششم توسعه و پیشرفت اجرایی این وزارتخانه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

سه انتصاب جدید در هلدینگ خلیج فارس


اخبار petrochemical-ind

طی احکام جداگانه‌ای در هلدینگ خلیج فارس، مشاور مدیرعامل در امور طرح‌ها، معاون مالی و سرمایه گذاری و مدیر روابط عمومی این هلدینگ منصوب شدند.

به گزارش «انرژی امروز» از هلدینگ خلیج فارس، با صدور حکمی از سوی مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس میثم امیری به سمت مشاور مدیرعامل در امور طرح‌ها هلدینگ خلیج فارس منصوب شدند.

در متن حکم مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس خطاب به آقای میثم امیری  آمده است:

 جناب آقای میثم امیری   

آغاز یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین


اخبار energy-policy

یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام امروز (جمعه) ۲۵ اسفند (۱۶ مارس) با حضور هیأت‌های ایران و گروه ۱+۵ (آمریکا، فرانسه، روسیه، انگلستان، چین و آلمان) و به ریاست سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران و هلگا اشمیت معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دقایقی قبل در هتل پله کوبورگ شهر وین پایتخت اتریش آغاز به کار کرد.

 در این نشست «فرزانه شرف‌بافی» مدیرعامل هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز حضور دارد.

دولت دستورالعمل کاهش مصرف انرژی را به ادارات ابلاغ کند


اخبار energy-policy

یک عضو کمیسیون انرژی مجلس با تاکید بر لزوم کاهش مصرف انرژی در منازل و ادارات گفت: در شرایطی که ما می توانستیم به عنوان صادرکننده انرژی باشیم اکنون به جایی رسیدیم که در حال تبدیل شدن به یک کشور واردکننده انرژی هستیم.

به گزارش انرژی امروز، حسن بهرام‌نیا در اخطاری با استناد به اصل ۴۳ قانون اساسی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس گفت: براساس این اصل معنای اسراف و تبذیر در همه شئون مربوط به اقتصاد اعم از مصرف‌، سرمایه‌گذاری، تولید و توزیع و خدمات ضروری است. این موضوع از مقوله‌های بسیار مهم امروز جامعه ما است.