صرفه‌جویی یک میلیون دلاری در فاز ۱۲ پارس‌جنوبی

سرپرست پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس‌جنوبی گفت: بیش از ۲ هزار و ۳۲۰ قطعه در فاز ۱۲ پارس‌جنوبی با توان متخصصان داخلی ساخته شد که یک میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در پی داشته است.


اخبار صنعت گاز

 

به گزارش انرژی امروز به نقل از روابط عمومی شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمدمهدی هاشمی در جمع خبرنگاران، با تاکید بر تحقق شعار اقتصاد مقاومتی در فاز ۱۲ پارس‌جنوبی اظهار داشت: متخصصان مجتمع گاز پارس جنوبی با بومی سازی بخش‌های مختلف در فاز ۱۲ پارس جنوبی، سیاست اقتصاد مقاومتی را  عملیاتی کردند.

وی از خودکفایی در ساخت و تعمیرات قطعات فاز ۱۲ پارس جنوبی خبر داد و تصریح کرد: گامی بلند در ساخت و تعمیرات قطعات صنعت گاز با توان متخصصان داخلی در فاز ۱۲ میدان گازی پارس جنوبی برداشته شد.

سرپرست پالایشگاه نهم شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به نقش ساخت قطعات با توان متخصصان داخلی و صرفه‌جویی ارزی بیان کرد:  بیش از دو هزار و ۳۲۰ قطعه در سه سال گذشته در کارگاه مرکزی  فاز ۱۲ پارس جنوبی با توان نیروهای متخصص داخلی ساخته شد که یک میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی برای اقتصاد کشور در پی داشته است.

 هاشمی از تولید دستگاه‌های کاربردی، ابزار دقیق و قطعات مورد نیاز واحدهای گازی در پالایشگاه نهم پارس جنوبی خبر داد و گفت: متخصصان جوان پالایشگاه نهم پارس جنوبی با توجه به نیازهای عملیاتی و با هدف پایداری تولید گاز زمستانی و میعانات گازی و افزایش توانایی دستگاه‌های کاربردی، دستگاه‌های ابزار دقیق و قطعات مورد نیاز واحدهای گازی مانند شیرآلات، مبدل‌های حرارتی و برج‌های تماس را مطابق با استانداردها طراحی، مهندسی و تولید کرده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه با ساخت قطعات مورد نیاز در فاز ۱۲ پارس جنوبی به‌میزان قابل توجهی از خروج ارز و سرمایه‌ ملی جلوگیری می‌شود افزود: بیش از ۶۰ درصد نیروهای متخصص که آموزش عملی و کاربردی را فرا  گرفته‌اند بومی استان بوشهر و از توانمندی‌های بالایی برخوردار هستند.

موضوعات مقاله

افزایش سهم سوخت‌های زیستی در اروپا و آمریکا

Geothermal Energy

ویژگی های دیگ و بویلر بخار استاندارد

تولید برق از فاضلاب در شهرهای بزرگ کشور کلید خورد

عرضه اوراق مشارکت بر پایه دلار در پتروشیمی

مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار پتروشیمی «انرژی امروز»، درمورد

دورزدن قانون به نام «جوان‌گرایی» در صنعت نفت

یک ایرانی تبار مدیرعامل اوبر شد

هیات مدیره شرکت اوبر دارا خسروشاهی، مدیرعامل شرکت مسافرتی اکسپیدیا را به مدیرعاملی این شرکت برگزی

طرح بزرگ ترانزیت برق با پاکستان اجرا می‌شود

ساخت نیروگاه فراساحلی بادی

دومین جلسه شورای سیاستگذاری کنفرانس رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی

مديريت انرژي در شهرك شهيد محمد منتظري شركت پالايش نفت اصفهان


خودروهای برقی؛ فرصتی برای تولیدکنندگان گاز

به گزارش خبرنگار «انرژی امروز»، محمدحسین عادلی امروز در سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو با اشاره ب

گزارش مصرف آب در بخش صنعت

مصرف آب در بخش صنعت:

تعرفه هاي برق سال 95

سيستم روشنايي و تهويه طبيعي (Natural Lighting and Ventilation in a Single Installation)