۴۱ طرح تصفیه فاضلاب در دولت یازدهم به بهره‌برداری رسید

به گزارش «انرژی امروز» کامران اسماعیلی، امروز (دوشنبه) افزود: ۱۰ طرح از کل پروژه های به بهره برداری رسیده در دولت یازدهم، در نیمه نخست امسال افتتاح شد.


اخبار آب

مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح‌های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بهره برداری از ۴۱ طرح تصفیه خانه فاضلاب با ظرفیت یک میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب را از مهمترین اقدام های دولت یازدهم در این بخش دانست.


وی ظرفیت تصفیه خانه‌های این ۱۰ طرح را ۱۴۱ هزار مترمکعب در شبانه روز ذکر کرد و گفت: این طرح‌ها در شهرهای اسلامشهر، پردیس، پرند و پیشوا (استان تهران)، سده لنجان (استان اصفهان)، کهنوج (استان کرمان)، خوی و سردشت (استان آذربایجان غربی)، آشتیان (استان مرکزی) و دوگنبدان (استان کهگیلویه و بویراحمد) اجرا و عملیاتی شد.

برنامه‌های افتتاح طرح‌های فاضلاب در هفته دولت

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در بخش فاضلاب، ۱۱ طرح در هفته دولت به بهره برداری می رسد، ادامه داد: این طرح ها شامل ۶ مدول تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۴۳ هزار مترمکعب در شبانه روز، ۸۴۴ کیلومتر شبکه جمع آوری اصلی و فرعی و ۱۶.۷ کیلومتر خطوط انتقال فاضلاب است.
به گفته وی، این طرح ها با بیش از پنج هزار و ۲۱۲ میلیارد ریال اعتبار در استان های هرمزگان، گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، تهران، سیستان و بلوچستان و ایلام به بهره برداری می رسد.
وی گفت: یکی از شاخص ترین طرح ها در این بخش، طرح فاضلاب شهر سرابله در استان ایلام است که تصفیه خانه آن با ظرفیت چهار هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز در هفته دولت افتتاح می شود.
مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای طرح های آب و فاضلاب شرکت مهندسی آبفای کشور، ارتقای تصفیه خانه فاضلاب شهر زابل را از دیگر طرح های شاخص فاضلاب در هفته دولت ذکر کرد و گفت: با اجرای این طرح، ظرفیت تصفیه خانه فاضلاب زابل سه هزار متر مکعب در شبانه روز افزایش می یابد.
وی افزود: در کرج تکمیل مدول اول تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۲۸ هزار متر مکعب در شبانه روز و بهره برداری از ۱۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب را شاهدیم که برای اجرای آنها ۵۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
اسماعیلی اضافه کرد: ساخت تصفیه خانه اضطراری ملارد با ظرفیت ۶ هزار مترمکعب در شبانه روز و تصفیه خانه فاضلاب مسکن مهر صفادشت در استان تهران به ظرفیت سه هزار و ۹۰۰ متر مکعب در شبانه روز از دیگر طرح های مهم بخش فاضلاب است که در هفته دولت افتتاح می شود.
تصفیه خانه‌های فاضلاب در دست ساخت

مدیر کل دفتر نظارت بر اجرای طرح های آب و فاضلاب آبفای کشور در گفت و گو با ایرنا به تشریح طرح های فاضلاب در دست ساخت پرداخت و گفت: در مجموع ۷۰ تصفیه خانه فاضلاب از محل منابع عمومی دولت را در کشور در حال ساخت داریم که برنامه ریزی می کنیم برخی از آنها امسال وارد مدار شود.
اسماعیلی ظرفیت تصفیه خانه های فاضلاب در دست ساخت را حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار متر مکعب در شبانه روز عنوان کرد و گفت: از این ۷۰ تصفیه خانه، ۱۶ واحد بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که ظرفیت آنها ۳۵۰ هزار متر مکعب در شبانه روز است و تا پایان سال افتتاح و وارد مدار می شود.
این مقام مسئول اضافه کرد: کل شبکه فاضلاب و خطوط انتقال این تصفیه خانه ها ساخته شده است؛زیرا هیچ تصفیه خانه ای بدون فاضلاب راه اندازی و افتتاح نمی شود و باید دستکم ۳۰ درصد از ظرفیت اسمی تصفیه خانه، فاضلاب خام داشته باشیم.
وی تاکید کرد «هیچ وقت اینطور نیست که تصفیه خانه را بسازیم و بعد به فکر شبکه و خطوط انتقال بیفتیم».
به گزارش ایرنا، هفته دولت از دوم شهریور آغاز می شود و تا هشتم شهریور ادامه دارد.
این هفته به مناسبت انفجار دفتر نخست وزیری در هشتم شهریور سال ۱۳۶۰ و شهادت محمد علی رجایی رییس جمهوری وقت و محمد جواد باهنر نخست وزیر وقت، به نام هفته دولت نامگذاری شده است.

موضوعات مقاله

با حضور معاون اول رئیس جمهوری ،یازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست افتتاح شد

به گزارش شانا، یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی ایران پلاست لحظاتی پیش و با حضور اسحاق جهانگیری،

شرکت آسیاوات نماینده انحصاری شرکت اسنیفر بلژیک شد

استراتژی نداریم/تصمیم‌ها در حوزه انرژی شتابزده و سلیقه‌ای است

کنفرانس بین‌المللی فناوری و محرک‌های الکتریکی

نهمین دوره کنفرانس بین المللی سیستم ها و فناوریهای الکترونیک قدرت و محرکهای الکتریکی در دانشگاه ا

ظرفیت قراردادهای فعال برق از ۱۰۰۰ مگاوات گذشت

دهمین قرارداد دو جانبه فروش برق بین شرکت پرشیان فولاد (نیروگاه شهید منتظری) و شرکت فولاد هرمزگان

ورشکستگی نفتی در ونزوئلا

 شنیدن اخبار بحران اقتصادی ونزوئلا دیگر کسی را متعجب نمی‌کند، در سه سال گذشته هر روز خبرهایی از ش

بحران مهاجرت از خوزستان، قابل کنترل نیست

دومین جلسه شورای سیاستگذاری کنفرانس رویکردهای نوین در نگهداشت انرژی

Intelligent Energy Management

 Intelligent Energy Management

اولین قرارداد پتروشیمی با یک شرکت آمریکایی

به گزارش انرژی امروز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی، بیژن زنگنه

آخرین یافته‌ها در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات

نخستین کنفرانس آخرین یافته‌ها و تجربیات در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات در ۱۷ و ۱۸ مهرماه ۱۳۹۶

کل ظرفیت نصب شده تجدیدپذیرها به ۳۵۰ مگاوات نمی‌رسد

استفاده از منابع تجدیدپذیر از جمله خورشید برای تولید انرژی راهکار رهایی از نگرانی پایان منابع انر

سرمایه‌گذاری بزرگ BP در انرژی خورشیدی

ثبت رکود بی‌سابقه در تاریخ مصرف برق

برای نخستین بار در طول تاریخ ایران، در یک مدت زمانی بیش از دو ماهه پیک مصرف برق بالای ۴۵ هزار مگا

جزئیات درآمدی نیروگاه‌های خورشیدی