موافقت زنگنه با مدل قراردادی فلات

به گزارش  انرژی امروز، حمید بورد صبح امروز (۲۶ شهریور ماه) در آیین سی و هفتمین سالگرد تاسیس شرکت نفت فلات قاره، گفت: این شرکت مجموعه توانمندی است که برنامه ریزی خوبی در حوزه افزایش تولید داشته است.


اخبار صنعت نفت

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران از راه اندازی پالایشگاه هنگام طی یک ماه آینده خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی مدونی برای افزایش تولید ۴۰ هزار بشکه ای نفت در این شرکت در دست اقدام است.

 

بورد اعلام کرد: به زودی در منطقه خارگ افزایش تولید ۱۰ هزار بشکه ای را تجربه خواهیم کرد و از این رهگذر به میزان افزایش تولید ۴۰ هزار بشکه ای نیز دست خواهیم یافت.

بورد با اشاره به اینکه بیشتر میادین نفتی در نیمه دوم عمر خود هستند گفت: افزایش تولید نفت همراه با تولید صیانتی در دستور کار این شرکت است.

تداوم تولید صیانتی با تزریق ۸۰ درصدی آب به میادین نفتی

وی ادامه داد: طی یک سال اقدامات موثری در حوزه نگهداشت تولید صورت گرفته است به طوری که هم اکنون با اصلاح برنامه تزریق آب در جزیره سیری، لاوان و خارگ تولید صیانتی با تزریق آب به میزان بالای ۸۰ درصد در حال انجام است.

بورد با بیان اینکه «اعمال سیاست استفاده از پیمانکاران ایرانی در حوزه حفاری باعث کاهش ۵۰ درصدی هزینه ها شده است»، گفت: امروز هیچ شرکت فعال در حوزه حفاری نیست که تجربه کار با فلات قاره را نداشته باشد، با این وجود در ظرفیت‌های خالی نیز از توانمندی شرکت های خارجی استفاده می کنیم.

مدیر عامل شرکت نفت فلات قاره با اعلام اینکه «رویکرد این شرکت در حوزه خدمات فنی از سیاست خدمات موضوعی به سیاست خدمات متمرکز تغییر کرده است»، گفت: این تغییر رویکرد در بعضی موارد کاهش ۶۰ درصدی هزینه‌ها را در پی داشته است.

افزایش میزان جذب سرمایه در شرکت نفت فلات قاره

بورد با بیان اینکه «نفت فلات قاره برای اولین بار با موافقت وزیر نفت یک مدل جدید قراردادی از محل ماده ۱۳ با اعتبار ۱.۸ میلیارد دلار در حوزه EPCF داشته است»، یادآور شد: به احتمال میزان جذب سرمایه در پروژه‌های این شرکت به بالای ۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

وی اضافه کرد: اگر سالانه ۱.۲ میلیارد دلار جذب سرمایه داشته باشیم؛ می‌توانیم در یک بازه زمانی سه ساله تمامی برنامه های شرکت را محقق کنیم.

بورد با اشاره به ابلاغیه اخیر وزیر نفت گفت: در این ابلاغیه سه برنامه کلی مشتمل بر انجام مطالعات جامع در کل شرکت های تولیدی زیر مجموعه، بازسازی و نوسازی تاسیسات و انجام پروژه های EPC و EPCF آورده شده است.

وی توضیح داد: در حوزه انجام مطالعات جامع در برنامه قبلی شرکت بازنگری انجام شده و با استفاده از خدمات مشاوران داخلی و خارجی برنامه جدید ارائه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ادامه داد: در حوزه بازسازی تاسیسات نیز طی سه سال گذشته تمامی تاسیسات این شرکت مورد بازبینی قرار گرفته که نتیجه نهایی در قالب ۲ تا ۳ برنامه به وزارت نفت ارائه می شود.

بورد سال ۹۶ و ۹۷ را سال توسعه فعالیت های نفت فلات قاره خواند و ضمن تاکید بر ظرفیت های خوب این شرکت در حوزه جذب سرمایه و تولید نفت و گاز در آب های خلیج فارس گفت: هم اکنون مذاکراتی با شرکت هایی از  ایتالیا، نروژ، دانمارک و ژاپن در راستای فاینانس پروژه ها در حال انجام است.

موضوعات مقاله

رئیس جمهوری: ایران از فعالیت سرمایه گذاران ترکیه در بخش گاز استقبال می‌کند

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، امروز (چها

دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا را خاموش کردند!

آمادگی ایران برای گسترش تجارت جهانی گاز

Fundamentals.softarchive.net

Over the past quarter century, the importance of heat exchangers has increased immensely from the

احتمال امضای قراردادهای نفتی با روس‌ها تا ۲۱ مارس

برق ۹۸ تومانی را ۶۶ تومان می‌فروشیم

کاتالیستی ارزان برای تبدیل متان و CO2 به سوخت مفید

دانشمندان موفق به توسعه کاتالیستی پیشرفته و ارزان بر پایه فلز نیکل شدند که قادر است گازهای آلایند

توافق روحانی و لاریجانی برای ملحق شدن بخش برق به وزارت نفت و تشکیل وزارت انرژی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نشست امروز سران قوای سه‌گانه گفت: در این جلسه علی لاریجانی

نام یک ایرانی، بین ۱۰۲ استعداد برتر سال دنیا

دومین همایش تخصصی نیروگاه های خورشیدی در تهران برگزار می شود

خلاصه وضعیت آماری صنعت برق کشور

 خلاصه وضعیت آماری صنعت برق کشور تا تاريخ 1395/8/21

هدفگذاری بریتیش پترولیوم برای انرژی‌های تجدیدپذیر

بهینه سازی مصرف موتورهای الکتریکی

گاز طبیعی، کلید پیشرفت انرژی‌های نو

انرژی های نو روز به روز در حال رشد و پیش رفت هستند؛ کارشناسان به اتفاق معتقدند که روزی جای انرژی

تولید برق از نخستین نیروگاه کلاس F ایران در سال ۹۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، به منظور ارتقای راندمان و افزایش بهره‌ وری ، دستیابی به