تدوین تراز نامه انرژی استانی با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و موسسه بین الملی مطالعات انرژی کشور

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از  تدوین تراز نامه انرژی استانی با همکاری موسسه مطالعات انرژی خبر داد و گفت: برای دسترسی به پیشران های اقتصادی و بررسی اطلاعات مدیریت انرژی و ارزیابی عملکرد هر استان در زمینه میزان مصرف بهینه انرژی، ترازنامه انرژی استانی تدوین خواهد شد.

 

 وکیلی:تراز نامه انرژی استانی با همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و موسسه بین الملی مطالعات انرژی کشور تدوین می شود.
 

 

 علی وکیلی افزود:این ترازنامه به صورت سالانه و براساس اقلیم و ورودی ها و خروجی های انرژی هر استان تدوین می شود که در پیشبرد اهداف کشور در زمینه کاهش شدت انرژی بسیار موثر خواهد بود.

در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه شرکت بهینه سازی و موسسه مطالعات انرژی گفت: شرکت بهینه سازی مصرف سوخت برای پیشبرد اهداف خود نیازمند همکاری و استفاده از دانش و اطلاعات موسسات دانش بنیان و پژوهش محور همچون موسسه مطالعات بین الملی انرژی است و امضای چنین تفاهم نامه و همکاری­هایی با موسسه یک ضرورت محسوب می­گردد.

رئیس موسسه مطالعات بین المللی انرژی نیز با اشاره به این که مدت زمان تفاهمنامه یک سال تعیین شده است، عنوان کرد: هدف اصلی این همکاری در نهایت کاهش شاخص شدت مصرف انرژی کشور است.

علی مبینی دهکردی با بیان اینکه شاخص شدت مصرف انرژی در کشور به طور چشمگیری بالاست، تصریح کرد: موسسه مطالعات بین المللی انرژی تمام امکانات خود را در راستای انجام مطالعات مربوطه به کار خواهد بست و برای سامان بخشی به وضعیت مصرف انرژی کشور طرح های در نظر گرفته شده را به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

در ادامه جلسه مدیر طرح های ماده 12 قانون رفع موانع تولید،شرکت بهینه سازی مصرف سوخت این تفاهم نامه را آغاز راهی برای ورود پروژه های بهینه سازی انرژی به چشم اندازهای کشور عنوان کرد و گفت: برای رسیدن به کاهش مصرف انرژی، بهینه سازی مصرف انرژی باید به عنوان یک سیاست در چشم انداز های آتی کشور مطرح شود.

رضا شادرخ به مشکلات اجرای طرح های ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقا نظام مالی کشور اشاره و اظهار داشت: یکی از موارد مهمی که در این تفاهم نامه دنبال می شود تدوین الگوی مناسب مالی برای اجرای پروژه های ماده 12 و شفاف سازی سرمایه گذاران وبررسی تاثیر اجرای پروژه های ماده 12در چشم انداز کشور می باشد.

همچنین حامد حوری جعفری مشاور مدیرعامل شرکت بهینه سازی و مسئول هماهنگی قانون اصلاح الگوی مصرف در ابتدای جلسه به تشریح اهداف و زمینه های همکاری تفاهم نامه اشاره کرد و اظهار داشت:  تدوین نقشه راه عملیاتی و اجرایی طرح های بهینه سازی مصرف سوخت کشور، تدوین ساز و کار تامین مالی طرح های بهینه سازی مصرف سوخت، طراحی و ایجاد پایگاه داده های انرژی کشور به تفکیک بخش استانی و ملی و تدوین و اجرای تراز انرژی استانی مهم ترین زمینه های همکاری طرفین است.

لازم به ذکر است تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه تبادل اطلاعات و تجربیات علمی، پژوهشی، مشاوره ای، آموزشی و اطلاع رسانی چهارشنبه 23فروردین ماه 1396 به امضای دکتر علی وکیلی مدیرعامل شرکت بهنیه سازی مصرف سوخت و دکتر علی مبینی دهکردی رئیس موسسه مطالعات بین­ المللی انرژی رسید.

موضوعات مقاله

افزایش ۲۸ درصدی مصرف انرژی در جهان تا ۲۰۴۰

به گزارش انرژی امروز،  اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه‌ترین گزارش چشم‌انداز سال ۲۰۱۷ خود از اف

صرف ۸ درصد قیمت برق مصرفی برای تجدیدپذیرها

الهام‌گيري از چشم حشرات براي سلول‌هاي خورشيدي بادوام گزارش

پروسکايت با فرمول شيميايي CaTiO3 از مجموعه کاني هاست که راديواکتيو نيز هست که با افزايش ادخال‌ها

درخواست۲وزیر از معاون اول برای تخصیص بودجه به ارزیابی اتلاف انرژی

سومین قرارداد شرکت ملی نفت ایران امروز امضا می شود

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان‌ها

مدیریت موثر عملکرد انرژی بدون اندازه‌گیری صحیح آن امکان‌پذیر نیست

یکی از چالش‌های مدیریت انرژی اثربخش، تعیین صحیح اثرات سیستم مدیریت انرژی بر عملکرد و هزینه‌های ان

استقبال از حضور آلمان در انرژی خورشیدی

آلودگی محیط زیست

بررسی گزارش آلودگی هوا در کمیسیون اصل نود

Boilers

The structure of the book is quite simple. Words are all explained alphabetically.

تعریف پارامتر های موجود در قبوض برق

آغاز به کار نوآوری انرژی تجدیدپذیر و فناوری‌های پاک با مدل بومی پرش

توافق روحانی و لاریجانی برای ملحق شدن بخش برق به وزارت نفت و تشکیل وزارت انرژی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نشست امروز سران قوای سه‌گانه گفت: در این جلسه علی لاریجانی

استاندارد آهک

.