آخرین وضعیت طرح ساماندهی نیروهای قرارداد موقت نقت

علیرضا محجوب در گفتگو با خبرنگار پارلمانی «انرژی امروز» درباره روند تدوین و تنظیم طرح ساماندهی نیروهای قراردادی وزارت نفت که اوایل تابستان خبرهای آن رسانه‌ای شده بود، گفت: ما از کارشناسان و نیروهای وزارت نفت خواستیم که اطلاعات و پیشنهادهای خود را در این زمینه برای ما ارسال کنند؛ اما متاسفانه تاکنون از نیروهای مرتبط با این طرح پیشنهادی به دست من نرسیده است.


اخبار دولت مجلس

دبیرکل خانه کارگر گفت: در قانون برنامه ششم ماده‌ای را برای ساماندهی نیروهای قراردادی وزارت نفت گنجاندیم که مشمول تیرهای توراهی شد و در نهایت اگر چه نمی‌توان گفت که حذف شد اما آنچه به تصویب رسید در حد یک تعارف به شمار می‌رود.

پیگیری می‌کنیم اما نیروهای هدف، نظرشان را اعلام نکرده‌اند

وی در ادامه افزود: ما در صورت همکاری این نیروها و ارائه پیشنهادات آنها می‌توانیم این اطلاعات را منسجم کنیم و با امضای آن می‌توانیم طرحی مستحکم و قابل اتکا عرضه کنیم. فعلا منتظر این پیشنهادات هستیم و این زمان بر بودن به معنای عدم پیگیری نیست و ما منتظر همراهی این نیروها هستیم.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه در صورت عدم ارائه پیشنهاد از سوی این افراد مجبور به تدوین و ارائه طرح بدون این نظرات هستم، گفت: ما این برنامه و این رویه را در نظر گرفتیم که با ارائه پیشنهادها این افراد، کسی محروم نشود. چنانچه ندادن پیشنهاد از سوی این افراد به دلیل اینکه ما شاید نتوانیم همه ابعاد قضیه را ببینیم موجب می شود در ابعادی این نیروها به خواست مورد نظر خود نرسند و محروم شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه «ما باز هم به امید ارائه پیشنهاد از سوی این نیروها صبر می‌کنیم»، تاکید کرد: این رویه از آنجا نشات می‌گیرد که این نیروها پیش من آمدند و صحبت کردند و از مشکلاتشان گفتند؛ من هم در این زمینه با اشاره به اینکه ما موافق تنظیم چنین طرحی هستیم؛ از آنها خواستم نظرات و پیشنهاداتشان را به ما ارائه دهند.

قوانین قبلی در این زمینه در حد یک تعارف است

وی درباره پیشینه این طرح گفت: در چند مجلس قبل ما طرحی را تنظیم کردیم و ارائه دادیم که طی این مدت نهایی نشد چنانچه حتی در قانون برنامه ششم هم ماده‌ای را گنجاندیم که مشمول تیرهای توراهی شد و در نهایت اگر چه نمی‌توان گفت که حذف شد اما آنچه به تصویب رسید بسیار محدودتر و به عبارتی در حد یک تعارف به شمار می‌رود.

محجوب با بیان اینکه «ما به یک تصمیم قاطع در این زمینه نیازمند هستیم»، گفت: ما امیدواریم بنا بر ماده قانونی که به موجب این طرح شکل می‌گیرد و به تصویب می‌رسد این اختلافات کاهش پیدا کند. همین نگاه است که موجب شد ما منتظر ارائه پیشنهادات از سوی این افراد باشیم.

وی در ادامه افزود: بنابراین قرار است طرح مذکور براساس نظرات مختلف از بخش‌های مختلف وزارت نفت، نیروهایی که قرارداد معین دارند و نیروهایی که برای پیمانکاران کار می‌کنند، تدوین شود. همچنین ما شاهد مقاطعه‌هایی در فعالیت نیروهاوجود دارد که ما قصد داریم به همه این موارد بپردازیم تا طرحی جامع تدوین و ارائه شود.

دبیرکل خانه کارگر در پایان گفت: فعلا هیچ تصمیمی در این زمینه گرفته نشده که وضعیت کارگران به چه شکلی درآید،  اما نظر ما این است که تبدیل وضعیت صورت گیرد و در صورت امکان حتی استخدام وزارت نفت شوند.

موضوعات مقاله

پیش‌بینی زنگنه محقق می‌شود؟

اوایل شهریورماه زنگنه درمورد امضای ۱۰ قرارداد نفتی تا پایان سال توضیح داد این یک مجموعه است و نمی

نامه سندیکای برق به روحانی درباره وزیر جدید

به گزارش انرژی امروز، سندیکای برق در این نامه که به امضای رئیس هیئت‌مدیره این تشکل رسیده است آماد

ساخت نیروگاه خورشیدی توسط کره جنوبی در ایران

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی صرفه‌جویی مصرف انرژی در ساختمان‌ها

همایش پارس سبز بهمن‌ماه‌ برگزار می‌شود

برگزاری چهارمین کنفرانس بین المللی انرژی خورشیدی

چهارمین کنفرانس بین المللی انرژی خورشیدی پنجم و ششم آذر ماه سال جاری در دانشگاه تهران برگزار می ش

تولید ماهانه نفت ایران کاهش یافت

شرکت ملی گاز؛ تقابل وظایف حاکمیتی و منابع مالی

باید به سمت سوخت یورو۵ برویم

شهردار تهران گفت: تعطیلی خط هفت هیچ جنبه سیاسی نداشت دلمان می‌خواست ادامه پیدا کند، اما از نظر ای

بهینه سازی مصرف انرژی در الکترو موتور های صنعتی

تولید صنعتی نوعی نانوعایق گرمایی بر پایه آئروژل

گروهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تربیت مدرس با بهره گیری از فناوری نانو و با حمایت نانومچ موفق به

تولید برق ارزان از قطره‌‌‌‌های باران

آخرین وضعیت مناقصه بحث‌انگیز جاسک

غلامرضا منوچهری در گفتگو با خبرنگار «انرژی امروز»، در مورد این مناقصه بحث برانگیز، گفت: این بحث م

کنفرانس بین المللی ایران 1404

 تاریخ شروع : ۲۳ آبان ۱۳۹۶
   تاریخ خاتمه : ۲۴ آبان ۱۳۹۶

دولت دستورالعمل کاهش مصرف انرژی را به ادارات ابلاغ کند