نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر کلنگ زده شد

افشین روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان عصر امروز در مراسم کلنگ زنی نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر اظهار داشت: با پیش‌بینی‌های انجام یافته انتظار می‌رود اجرای این پروژه اساسی در منطقه تا ۱.۵ سال آینده به مرحله تکمیل و بهره‌برداری برسد که با بهره‌برداری از این نیروگاه ۵۰ درصد نیاز برقی این شهرستان تامین می‌شود.


اخبار صنعت برق
با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان و مسئولان شهرستانی کلنگ احداث نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر بر زمین زده شد.

به گزارش «انرژی امروز» با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان و مسئولان شهرستانی کلنگ احداث نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر بر زمین زده شد.

 

وی با اشاره به این که اجرای این پروژه در اختیار سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرار گرفته است افزود:در راستای توسعه نیروگاه برقی در کنار نیروگاه شهرستان دو هزار متر مربع زمین برای توسعه شبکه برقی شهرستان پیش‌بینی شده بود که به صورت قرارداد بلندمدت این زمین در اختیار به سرمایه‌گذار شرکت خصوصی در راستای توسعه نیروگاه برقی شهرستان قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان گفت: تاکنون برق مورد نیاز از طریق نیروگاه سبلان و ۲۳۲ مگاواتی شهرستان اهر تامین می‌شد که با بهره‌برداری از این نیروگاه به طور حتم میزان خاموشی در این شهرستان به حداقل می‌رسد و سبب جلب رضایت مردم و برطرف شدن مطالبات و خواسته‌های آنان در این زمینه می‌شود.

روشن میلانی بیان کرد:  این پروژه در قالب پدافند عامل و افزایش توان شبکه شهرستان اجرا می‌شود که تا چند روز آینده عملیات عمرانی برای اجرای پروژه آغاز می‌شود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز در این مراسم گفت: اجرای این پروژه در شهرستان نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که توسط بخش خصوصی تامین می‌شود و به طور حتم در رشد و توسعه منطقه بسیار تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند بسیاری از مشکلات مربوط به این حوزه را برطرف کند.

میرعلی رحیمی‌زاد افزود: اجرای برخی پروژه‌ها نیز در شهرستان نیاز به اجرای این پروژه دارد که به همین منظور نیاز است بهره‌برداری از این پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به  اتوبوس‌سازی و  ذوب آهن اشاره کرد که نیاز به برق این پروژه‌ها قابل توجه است.

ولی ملکی نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: متاسفانه نیروگاه زمین گرمایی این شهرستان به باد فراموشی سپرده شده بود که در طول یک ماه گذشته اقداماتی در این زمینه در دستور کار قرار داده شده و امیدواریم این پروژه نیز مورد توجه واقع شود.

موضوعات مقاله

به دنبال حذف نیروها نیستم/ صادرات گاز به اروپا در قالب LNG

به گزارش انرژی امروز، بیژن زنگنه دیشب در برنامه زنده تلویزیونی «نگاه یک» که به مناسبت هفته دولت ا

خزر به سرنوشت دریاچه ارومیه دچار می شود

نماینده مردم آمل در مجلس با اشاره به آلودگی دریاچه خزر گفت: دریای خزر به زودی به سرنوشت دریاچه ار

تولید برق از باران توسط سلول خورشیدی گرافنی

سلول‌های خورشیدی با وجود تامین انرژی از طریق تابش نور خورشید، معایبی نیز دارند که از جمله‌ی آن می

اولین همایش ملی انرژی

 تاریخ شروع : ۱۵ مرداد ۱۳۹۶
   تاریخ خاتمه : ۱۵ مرداد ۱۳۹۶

پتانسیل منابع انرژي تجدیدپذیر در ایران- انرژي باد

بال پروانه، الهام بخش سلول های خورشیدی آینده

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»، نور خورشید منعکس شده از سطح سلول خورشیدی باعث هدررو

افزایش ۲۱ درصدی مشترکان برق در بخش صنعت

به‌گزارش خبرانرژی، بررسی آمارها نشانگر آن است که تعداد کل انشعاب های صنعتی کشور تا سال ۱۳۹۱ به ۱۸

توان توربین های گازی افزایش می‌یابد

 سعید پاک سرشت درباره وضع تولید توربین ملی اظهار کرد: برای اجرای این پروژه، انستیتو توربین با همک

Leak Detection and Repair A Best Practices Guide

مخالفت محیط زیست با تاسیس سازمان توسعه مکران

عرضه اوراق مشارکت بر پایه دلار در پتروشیمی

مرضیه شاهدایی، معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی در گفتگو با خبرنگار پتروشیمی «انرژی امروز»، درمورد

مطالعات طراحي سيستم خنك كن هيبريد در دو نيروگاه بخار كشور كه با محدوديت توليد توان بواسطه تامين منابع آب مواجه بودند توسط شركت مهندسي آسياوات انجام پذيرفت

با وحشت‌آفرینی در مورد محدودیت منابع آب موافق نیستم

ارجاع بخش برق به وزارتخانه دیگر صلاح نیست/ قرارداد شرکت نروژی شفاف شود

دانشکده محیط زیست ظرفیتی کم نظیر برای محیط زیست کشور است