نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر کلنگ زده شد

افشین روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان عصر امروز در مراسم کلنگ زنی نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر اظهار داشت: با پیش‌بینی‌های انجام یافته انتظار می‌رود اجرای این پروژه اساسی در منطقه تا ۱.۵ سال آینده به مرحله تکمیل و بهره‌برداری برسد که با بهره‌برداری از این نیروگاه ۵۰ درصد نیاز برقی این شهرستان تامین می‌شود.


اخبار صنعت برق
با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان و مسئولان شهرستانی کلنگ احداث نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر بر زمین زده شد.

به گزارش «انرژی امروز» با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان و مسئولان شهرستانی کلنگ احداث نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر بر زمین زده شد.

 

وی با اشاره به این که اجرای این پروژه در اختیار سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرار گرفته است افزود:در راستای توسعه نیروگاه برقی در کنار نیروگاه شهرستان دو هزار متر مربع زمین برای توسعه شبکه برقی شهرستان پیش‌بینی شده بود که به صورت قرارداد بلندمدت این زمین در اختیار به سرمایه‌گذار شرکت خصوصی در راستای توسعه نیروگاه برقی شهرستان قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان گفت: تاکنون برق مورد نیاز از طریق نیروگاه سبلان و ۲۳۲ مگاواتی شهرستان اهر تامین می‌شد که با بهره‌برداری از این نیروگاه به طور حتم میزان خاموشی در این شهرستان به حداقل می‌رسد و سبب جلب رضایت مردم و برطرف شدن مطالبات و خواسته‌های آنان در این زمینه می‌شود.

روشن میلانی بیان کرد:  این پروژه در قالب پدافند عامل و افزایش توان شبکه شهرستان اجرا می‌شود که تا چند روز آینده عملیات عمرانی برای اجرای پروژه آغاز می‌شود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز در این مراسم گفت: اجرای این پروژه در شهرستان نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که توسط بخش خصوصی تامین می‌شود و به طور حتم در رشد و توسعه منطقه بسیار تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند بسیاری از مشکلات مربوط به این حوزه را برطرف کند.

میرعلی رحیمی‌زاد افزود: اجرای برخی پروژه‌ها نیز در شهرستان نیاز به اجرای این پروژه دارد که به همین منظور نیاز است بهره‌برداری از این پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به  اتوبوس‌سازی و  ذوب آهن اشاره کرد که نیاز به برق این پروژه‌ها قابل توجه است.

ولی ملکی نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: متاسفانه نیروگاه زمین گرمایی این شهرستان به باد فراموشی سپرده شده بود که در طول یک ماه گذشته اقداماتی در این زمینه در دستور کار قرار داده شده و امیدواریم این پروژه نیز مورد توجه واقع شود.

موضوعات مقاله

دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا را خاموش کردند!

Generating Power at High Efficiency

This book contains information obtained from authentic and highly regarded sources.

بی نیازی کشور از واردات پره توربین بادی

سهم سوخت‌های پاک جهان ۹ درصد افزایش می‌یابد

اوپک در گزارش چشم انداز جهان انرژی ۲۰۴۰ پیش بینی کرد، سهم انرژی‌های پاک در سبد انرژی جهان از ۳۰.۳

دورزدن قانون به نام «جوان‌گرایی» در صنعت نفت

ابلاغ لیست پیک‌سایی کاهش مصرف برق

نرخ رشد کشورهای صادرکننده نفت در ۲۰۱۸ به ۳.۳درصد می‌رسد

قیمت نفت کاهش یافت

آمادگی ایران برای ارایه تجربه تحریم به ونزوئلا

به گزارش انرژی امروز، اسحاق جهانگیری ظهر امروز(جمعه) به وقت محلی در حاشیه چهارمین اجلاس سران کشور

احتمال امضای قراردادهای نفتی با روس‌ها تا ۲۱ مارس

نفت خام سبک ایران رکورد زد

قیمت نفت خام سبک ایران در هفته منتهی به ۲۹ سپتامبر(۷ مهر) با ۲ دلار و ۲ سنت افزایش به بشکه ای ۵۷

پله‌هایی که به جای خسته کردن، انرژی می‌دهند

به گزارش «انرژی امروز» به نقل از گیزمگ، محققان موسه فناوری جورجیا و دانشگاه "اموری"(Emory) پله‌ها

استخدام بیش از ۵۰۰ نفر در پارس جنوبی

به گزارش انرژی امروز، محمد رضایی بابایی، مدیر توسعه منابع انسانی مجتمع گاز پارس جنوبی با اعلام ای

باتری پارچه ای ساخته شد

گوگرد بنزین تهران هنوز استاندارد نیست

به گزارش انرژی امروز، نیره پیروزبخت صبح امروز در نشستی خبری که به مناسبت روز جهانی ملی استاندارد