نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر کلنگ زده شد

افشین روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان عصر امروز در مراسم کلنگ زنی نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر اظهار داشت: با پیش‌بینی‌های انجام یافته انتظار می‌رود اجرای این پروژه اساسی در منطقه تا ۱.۵ سال آینده به مرحله تکمیل و بهره‌برداری برسد که با بهره‌برداری از این نیروگاه ۵۰ درصد نیاز برقی این شهرستان تامین می‌شود.


اخبار صنعت برق
با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان و مسئولان شهرستانی کلنگ احداث نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر بر زمین زده شد.

به گزارش «انرژی امروز» با حضور مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان و مسئولان شهرستانی کلنگ احداث نیروگاه ۵.۱۸ مگاواتی در مشگین‌شهر بر زمین زده شد.

 

وی با اشاره به این که اجرای این پروژه در اختیار سرمایه‌گذار بخش خصوصی قرار گرفته است افزود:در راستای توسعه نیروگاه برقی در کنار نیروگاه شهرستان دو هزار متر مربع زمین برای توسعه شبکه برقی شهرستان پیش‌بینی شده بود که به صورت قرارداد بلندمدت این زمین در اختیار به سرمایه‌گذار شرکت خصوصی در راستای توسعه نیروگاه برقی شهرستان قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت برق منطقه آذربایجان گفت: تاکنون برق مورد نیاز از طریق نیروگاه سبلان و ۲۳۲ مگاواتی شهرستان اهر تامین می‌شد که با بهره‌برداری از این نیروگاه به طور حتم میزان خاموشی در این شهرستان به حداقل می‌رسد و سبب جلب رضایت مردم و برطرف شدن مطالبات و خواسته‌های آنان در این زمینه می‌شود.

روشن میلانی بیان کرد:  این پروژه در قالب پدافند عامل و افزایش توان شبکه شهرستان اجرا می‌شود که تا چند روز آینده عملیات عمرانی برای اجرای پروژه آغاز می‌شود.

فرماندار شهرستان مشگین‌شهر نیز در این مراسم گفت: اجرای این پروژه در شهرستان نیازمند ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار است که توسط بخش خصوصی تامین می‌شود و به طور حتم در رشد و توسعه منطقه بسیار تاثیرگذار خواهد بود و می‌تواند بسیاری از مشکلات مربوط به این حوزه را برطرف کند.

میرعلی رحیمی‌زاد افزود: اجرای برخی پروژه‌ها نیز در شهرستان نیاز به اجرای این پروژه دارد که به همین منظور نیاز است بهره‌برداری از این پروژه در موعد مقرر به اتمام برسد که از جمله این پروژه‌ها می‌توان به  اتوبوس‌سازی و  ذوب آهن اشاره کرد که نیاز به برق این پروژه‌ها قابل توجه است.

ولی ملکی نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهار کرد: متاسفانه نیروگاه زمین گرمایی این شهرستان به باد فراموشی سپرده شده بود که در طول یک ماه گذشته اقداماتی در این زمینه در دستور کار قرار داده شده و امیدواریم این پروژه نیز مورد توجه واقع شود.

موضوعات مقاله

تحریم‌های جدید تاثیری در روند کار وزارت نیرو ندارد

همکاری ایران و دانمارک در زمینه انرژی بادی

سفیر دانمارک ضمن مهم برشمردن بحث انرژیهای بادی، آن را عاملی برای ایجاد همکاری بیشتر بین دو کشور ا

پوشش عایقی ۹۳ پست برق تا پایان سال ۹۷

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای خوزستان گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در بهمن ماه سال گذشته بر

حضور شرکت آسیاوات به عنوان شرکت دانش بنیان در حوزه بهینه سازی در شبکه یک سیما

حضور شرکت آسیاوات به عنوان شرکت دانش بنیان در حوزه بهینه سازی در شبکه یک سیما

۱۰۷ مگاوات برق مازندران از نیروهای پراکنده تامین شد

آموزش ETAP

در این بخش یک فایل آموزشی مفید آموزش نرم افزار ETAP برای شما آماده دانلود شده است.

طراحی نیروگاه‎های جدید فراساحلی توسط ژاپنی‎ها

در صورت اجرایی شدن این طرح، نخستین نیروگاه های دریایی با سوخت LNG در جهان طراحی و توسعه داده خواه

معرفي مولد هاي بخار راندمان بالاي شركت كلايتون

آغاز کار اولین کشتی برقی چین

سرنوشت خودروهای برقی در چین رقم می‌خورد+فیلم

چشم‌انداز فروپاشی توافق نفتی

مدیریت موثر عملکرد انرژی بدون اندازه‌گیری صحیح آن امکان‌پذیر نیست

یکی از چالش‌های مدیریت انرژی اثربخش، تعیین صحیح اثرات سیستم مدیریت انرژی بر عملکرد و هزینه‌های ان

لوله هاي خورشيدي (SUN PIPE) در مدارس

استاندارد روغن نباتی

.

ذخیره‌سازی انرژی اولویت‌ اصلی روسیه

روسیه یک پنجم برق مورد نیاز خود را از برق‌آبی به دست می‌آورد.