نشست سندیکای برق با اردکانیان

جمعی از اعضای هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران صبح دوشنبه بیست‎چهارم مهر ماه در دیداری با رضا اردکانیان به عنوان گزینه اصلی مطرح شده برای تصدی مقام عالی وزارت نیرو، به بیان نظرات و انتظارات بخش خصوصی صنعت برق جهت آینده این صنعت پرداختند.


اخبار صنعت برق

 

به گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع رسانی سندیکای صنعت برق کشور، در این نشست که هوشنگ فلاحتیان معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو نیز  درآن حضور داشت، نمایندگان سندیکا ضمن تبیین توانمندی‌های این تشکل و اعضای آن در حوزه‌های مختلف صادرات، پژوهش، نیروی انسانی و ...، سیاست‌های سندیکا را مبنی بر رفع موانع فعالیت بخش خصوصی صنعت برق مطرح ساختند.

علی بخشی رییس هیات‌مدیره سندیکا در گفت‎وگوی کوتاهی در رابطه با موضوعات مطروحه در این نشست اظهار کرد: هیات‎مدیره سندیکا، از ابتدای استقرار دولت دوازدهم، به تاثیر مستقیم انتخاب وزیر نیرو بر بازارکار اعضای سندیکا، اقتصاد برق و دیگر مسائل مرتبط، خصوصا در شرایط رکودی صنعت، توجه داشته است.

وی با بیان این مطلب خاطر نشان ساخت: هیات‎مدیره سندیکا در این راستا به صورت جدی وارد عمل شد و براین اساس اقدام به شناسایی تمام گزینه‌های محتملی کرد که احساس می‌شد دارای پتانسیل لازم جهت حضور در جایگاه مقام عالی وزارت نیرو هستند.

به گفته این مقام مسئول در سندیکای صنعت برق ایران، به منظور شناسایی راهبردها و سیاست‌های هر یک از گزینه‎های مطروحه، برگزاری جلساتی با ایشان در هیات مدیره به تصویب رسید و اجرایی شد.

وی در این راستا جلسه اخیر را نظر به انتخاب اردکانیان به عنوان گزینه نهایی منتخب دولت برای تصدی این مقام، مهمترین نشست در این رابطه خواند که طی آن تعدادی از اعضای هیات‌مدیره سندیکا با حضور در این دیدار ضمن معرفی کامل سندیکا به تبیین توانمندی‌های موجود در سندیکا و نیز نقاط ضعف و قوت آن پرداختند و مسائلی را که گریبان‌گیر شرکت‎های فعال در این صنعت شده است را مطرح کردند.

علی بخشی ضمن تاکید بر این نکته که امکان طرح تمامی مسائل و حصول نتیجه در مورد مشکلات مبتلابه اعضا طی این نشست وجود ندارد، تصریح کرد: مهم‌ترین نتیجه  این نشست آن بود که نیاز است جلسات مستمر و ارتباط نظام‌مندی را بین سندیکا و جناب دکتر اردکانیان برقرار کنیم که مورد پذیرش ایشان نیز قرار گرفت.

رییس هیات‌مدیره سندیکا در ادامه از ایجاد توافق به منظور برگزاری مستمر جلسات فی مابین سندیکا و رضا اردکانیان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی به منظور برقراری این جلسات در دستور کار سندیکا قرار گرفته است.

 بخشی همچنین از موضوع بهره‎برداری از توان کارشناسی موجود در بدنه و اعضای سندیکا برای ارائه پیشنهادهایی در خصوص مسائل مترتب صنعت برق به عنوان یکی دیگر توافقات حاصل در این نشست یاد کرد و افزود: ایشان ضمن استقبال از این امر متعهد شدند زمینه همکاری وزارت نیرو با سندیکا از طریق دریافت پیشنهادهای کارشناسی‌شده سندیکا و پذیرش نقش‌آفرینی این تشکل در جریان تصمیم‌سازی در سیاست ‎های اصلی وزارت نیرو فراهم آید.

 وی با ذکر این موضوع اذعان کرد: به نظر می‌آید تحقق این تاثیرگذاری موجب می‎شود سندیکا برای اولین بار بتواند در جایگاهی قرار گیرد که در تصمیم‌سازی‌های دولتی نیز به‌طور پررنگی ایفای نقش کند.

 رییس هیات مدیره سندیکا در مجموع برداشت حاضرین را از این نشست بسیار تاثیرگذار و مثبت خواند و در خصوص ارزیابی نهایی خود در این رابطه گفت: برداشت بنده هم آن است که ایشان گزینه مناسبی برای تصدی این جایگاه هستند و به همین جهت امیدواریم از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد دریافت کنند تا بتوانیم از طریق برگزاری جلسات و ایجاد ارتباطی مستمر وضعیت صنعت برق و اعضا را بهبود بخشیم. همچنین انتظار می‎رود ایشان با انتخاب شایسته مدیران و معاونین زیر مجموعه در صنعت برق گامی موثر در جهت اصلاح و رفع مشکلات صنعت برق بردارند.

بخشی در پاسخ به این پرسش که آیا در این زمینه ضمانت اجرایی نیز برای این توافقات وجود دارد، ضمن اشاره به وجود فضایی مثبت جهت برقراری همکاری فی‎مابین، اظهار داشت: قاعدتا چیزی به عنوان ضمانت رسمی اجرایی در این زمینه وجود ندارد، اما پیگیری و ایجاد ارتباط مستقیم و نظام‌مند با ایشان به شکلی که بتوانیم در زمان‎های مشخصی به طور منظم با موضوعات مشخصی با ایشان دیدار داشته باشیم، در واقع مهمترین تضمینی است که می‎توانیم برای اجرایی شدن خواسته‎ها و انتظارات خود داشته باشیم.

گفتنی است رضا اردکانیان در حال حاضر به عنوان مدیر برنامه دهه بین‌المللی آب سازمان ملل متحد و مدرس در دانشگاه شریف فعالیت دارد و پیش از این نایب‌رییس انجمن آب‌شناسی ایران و معاون وزیر نیرو و وزیر کشور بوده است.

موضوعات مقاله

کشوری که قیمت نفت را بالا می‌برند

به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» یک به هم‌ریختگی غیرمنتظر،‌ در هر زمانی امکان دارد رخ بده

تبدیل حرارت بدن به الکتریسیته

محققان نشان دادند که چگونه می‌توان با افزودن لایه نازکی حاوی نانولوله‌کربنی تک‌جداره به الیاف، خا

یزد مهد انرژی خورشیدی می‌شود / افتتاح ۶۳ پروژه برقی

به‌گزارش انرژی امروز، محمدحسن صباغزادگان با اشاره به این ‌که رویکرد وزارت نیرو استفاده از انرژی‌ه

دکتر سبوحی :مصرف انرژی در کشور نیازمند مدیریت است

مهرماه سال آینده گاز به زابل می‌رسد

مخالفت مجلس با افزایش تعرفه برق خانگی

غلامرضا کاتب اظهار داشت: قانون در این زمینه یک‌سویه است به نحوی که ما هم برای افزایش گاز و برق و

پروژه خورشیدی ۱۲۰ میلیون دلاری آلمان‌ها در میبد

امیر اسلام‌نژاد اضافه کرد: این شرکت ایرانی - آلمانی در نظر دارد که ۵۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی در

۱۱ میلیارد یورو فاینانس اروپایی در راه ایران

حمید حسینی در گفتگو با خبرنگار پالایش و پتروشیمی «انرژی امروز»، با اشاره به دریافت فاینانس اروپای

Survey of the needs for a rational sugar production بررسي نيازها براي توليد منطقي شكر

Survey of the needs for a rational sugar production

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نگرانی ها از کاهش تقاضا برای نفت در فلوریدا و قسمت های

قیمت آب و برق واقعی می شود؛ نه گران/ سدسازی مساله جدیدی نیست

بزرگترین پست فوق توزیع GIS خاورمیانه وارد مدار می شود

ساخت تجاری نانوپنل خورشیدی با کارایی ۹۲ درصد

شرکت آی‌نانوتک انجینیرینگ (‌‌Inanotech engineering) پنل خورشیدی مبتنی بر فناوری‌ نانو با کارایی ۹

حمایت از طرحهای بهینه سازی

شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت به عنوان دبيرخانه سوخت و احتراق ماده 14 قانون اصلاح الگوي مصرف (1770) ا

ماکروپروژه‌های چین برای ماکرو شبکه‌های تجدیدپذیرها