نشست سندیکای برق با اردکانیان

جمعی از اعضای هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران صبح دوشنبه بیست‎چهارم مهر ماه در دیداری با رضا اردکانیان به عنوان گزینه اصلی مطرح شده برای تصدی مقام عالی وزارت نیرو، به بیان نظرات و انتظارات بخش خصوصی صنعت برق جهت آینده این صنعت پرداختند.


اخبار صنعت برق

 

به گزارش «انرژی امروز» از پایگاه اطلاع رسانی سندیکای صنعت برق کشور، در این نشست که هوشنگ فلاحتیان معاون امور برق و انرژی وزارت نیرو نیز  درآن حضور داشت، نمایندگان سندیکا ضمن تبیین توانمندی‌های این تشکل و اعضای آن در حوزه‌های مختلف صادرات، پژوهش، نیروی انسانی و ...، سیاست‌های سندیکا را مبنی بر رفع موانع فعالیت بخش خصوصی صنعت برق مطرح ساختند.

علی بخشی رییس هیات‌مدیره سندیکا در گفت‎وگوی کوتاهی در رابطه با موضوعات مطروحه در این نشست اظهار کرد: هیات‎مدیره سندیکا، از ابتدای استقرار دولت دوازدهم، به تاثیر مستقیم انتخاب وزیر نیرو بر بازارکار اعضای سندیکا، اقتصاد برق و دیگر مسائل مرتبط، خصوصا در شرایط رکودی صنعت، توجه داشته است.

وی با بیان این مطلب خاطر نشان ساخت: هیات‎مدیره سندیکا در این راستا به صورت جدی وارد عمل شد و براین اساس اقدام به شناسایی تمام گزینه‌های محتملی کرد که احساس می‌شد دارای پتانسیل لازم جهت حضور در جایگاه مقام عالی وزارت نیرو هستند.

به گفته این مقام مسئول در سندیکای صنعت برق ایران، به منظور شناسایی راهبردها و سیاست‌های هر یک از گزینه‎های مطروحه، برگزاری جلساتی با ایشان در هیات مدیره به تصویب رسید و اجرایی شد.

وی در این راستا جلسه اخیر را نظر به انتخاب اردکانیان به عنوان گزینه نهایی منتخب دولت برای تصدی این مقام، مهمترین نشست در این رابطه خواند که طی آن تعدادی از اعضای هیات‌مدیره سندیکا با حضور در این دیدار ضمن معرفی کامل سندیکا به تبیین توانمندی‌های موجود در سندیکا و نیز نقاط ضعف و قوت آن پرداختند و مسائلی را که گریبان‌گیر شرکت‎های فعال در این صنعت شده است را مطرح کردند.

علی بخشی ضمن تاکید بر این نکته که امکان طرح تمامی مسائل و حصول نتیجه در مورد مشکلات مبتلابه اعضا طی این نشست وجود ندارد، تصریح کرد: مهم‌ترین نتیجه  این نشست آن بود که نیاز است جلسات مستمر و ارتباط نظام‌مندی را بین سندیکا و جناب دکتر اردکانیان برقرار کنیم که مورد پذیرش ایشان نیز قرار گرفت.

رییس هیات‌مدیره سندیکا در ادامه از ایجاد توافق به منظور برگزاری مستمر جلسات فی مابین سندیکا و رضا اردکانیان خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی به منظور برقراری این جلسات در دستور کار سندیکا قرار گرفته است.

 بخشی همچنین از موضوع بهره‎برداری از توان کارشناسی موجود در بدنه و اعضای سندیکا برای ارائه پیشنهادهایی در خصوص مسائل مترتب صنعت برق به عنوان یکی دیگر توافقات حاصل در این نشست یاد کرد و افزود: ایشان ضمن استقبال از این امر متعهد شدند زمینه همکاری وزارت نیرو با سندیکا از طریق دریافت پیشنهادهای کارشناسی‌شده سندیکا و پذیرش نقش‌آفرینی این تشکل در جریان تصمیم‌سازی در سیاست ‎های اصلی وزارت نیرو فراهم آید.

 وی با ذکر این موضوع اذعان کرد: به نظر می‌آید تحقق این تاثیرگذاری موجب می‎شود سندیکا برای اولین بار بتواند در جایگاهی قرار گیرد که در تصمیم‌سازی‌های دولتی نیز به‌طور پررنگی ایفای نقش کند.

 رییس هیات مدیره سندیکا در مجموع برداشت حاضرین را از این نشست بسیار تاثیرگذار و مثبت خواند و در خصوص ارزیابی نهایی خود در این رابطه گفت: برداشت بنده هم آن است که ایشان گزینه مناسبی برای تصدی این جایگاه هستند و به همین جهت امیدواریم از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد دریافت کنند تا بتوانیم از طریق برگزاری جلسات و ایجاد ارتباطی مستمر وضعیت صنعت برق و اعضا را بهبود بخشیم. همچنین انتظار می‎رود ایشان با انتخاب شایسته مدیران و معاونین زیر مجموعه در صنعت برق گامی موثر در جهت اصلاح و رفع مشکلات صنعت برق بردارند.

بخشی در پاسخ به این پرسش که آیا در این زمینه ضمانت اجرایی نیز برای این توافقات وجود دارد، ضمن اشاره به وجود فضایی مثبت جهت برقراری همکاری فی‎مابین، اظهار داشت: قاعدتا چیزی به عنوان ضمانت رسمی اجرایی در این زمینه وجود ندارد، اما پیگیری و ایجاد ارتباط مستقیم و نظام‌مند با ایشان به شکلی که بتوانیم در زمان‎های مشخصی به طور منظم با موضوعات مشخصی با ایشان دیدار داشته باشیم، در واقع مهمترین تضمینی است که می‎توانیم برای اجرایی شدن خواسته‎ها و انتظارات خود داشته باشیم.

گفتنی است رضا اردکانیان در حال حاضر به عنوان مدیر برنامه دهه بین‌المللی آب سازمان ملل متحد و مدرس در دانشگاه شریف فعالیت دارد و پیش از این نایب‌رییس انجمن آب‌شناسی ایران و معاون وزیر نیرو و وزیر کشور بوده است.

موضوعات مقاله

بهینه‌ سازی عملیاتی مصرف انرژی در صنعت نفت

از زنگنه می‌خواهیم نمایندگان زیادی را استخدام نکند!

سخنگوی دولت در پاسخ به اینکه وزیر نفت گفته‌اند نمایندگان را پس از دوره نمایندگی در این وزارتخانه

اولین راکتور خنک‌کننده گازی دمای بالا جهان

نشریه اکونومیک چاپ پکن اعلام کرد که چین موفق به ساخت یک راکتور خنک کننده گازی با حرارت بالا شده ا

لوله هاي خورشيدي (SUN PIPE) در مدارس

بال پروانه، الهام بخش سلول های خورشیدی آینده

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»، نور خورشید منعکس شده از سطح سلول خورشیدی باعث هدررو

آزمون استخدامی وزارت نفت اجحاف حق نخبگان مناطق نفت خیز است

نماینده مردم دشتستان در مجلس از نحوه طراحی آزمون استخدامی وزارت نفت انتقاد کرد و گفت: آزمون استخد

«بحران تامین آب»، دومین مساله اساسی کشور در سال ۹۶

بدهی ۷۰۰ میلیارد تومانی وزارت نیرو به نیروگاه هسته‌ای بوشهر

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: نیروگاه هسته‌ای بوشهر با وجود داشتن طلب ۷۰۰ میلیارد تومانی از وزارت ن

وضعيت مصرف انرژي در سيستم هاي حمل و نقل ريلي

افزایش توجه به اتوماسیون در صنعت نفت و گاز

چشم‌انداز فروپاشی توافق نفتی

اولین قرارداد GTP پتروشیمی ایران با ایتالیا

Geothermal Energy: Renewable Energy and the Environment

فروش گاز به شرکت نروژی را متوقف کنید!

رییس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به زنگنه خواستار توقف اجرای ق

اولتیماتوم مجلس برای تدوین طرح جامع انرژی