می‌توانیم بازاری ۴۰۰ میلیون نفره برای برق داشته باشیم

به گزارش خبرنگار نیروی «انرژی امروز»، ستار محمودی که امروز در کنفرانس بین‌المللی صنعت برق سخن می‌گفت؛ اظ‌هار داشت: اگر سیستم‌هایی با راندمان بالاتر داشته باشیم؛ نیروی انسانی ما حاضر هست بسیار بهتر عمل کند.

 

سرپرست وزارت نیرو اعلام کرد: در حال حاضر، حدود ۷۷ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده برق و بیش از ۵۵ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق داریم.

 

وی با بیان اینکه «اکنون به ۳۴ میلیون مشترک برق پاسخ داده‌ می‌شود»، افزود: ظرفیت موجود برق کشور یکی از مسائلی است که می‌تواند در جغرافیایی خاورمیانه بعد آموزشی داشته باشد.

محمودی با اعلام اینکه «هم‌اکنون بیش از ۵۰ درصد برق کشور توسط بخش خصوصی تولید می‌شود»، گفت: مراودات ما با بخش خصوصی در گرو تشویق این بخش است. اگر بازاری جاذب باشد رقابت شکل می‏گیرد و شفافیت بیشتر شده و داد و ستد بدون مرزی بیشتری صورت می‌گیرد. مراودات برقی ما نشان‌دهنده جذاب بودن این بازار است.

به گفته وی، بر اساس آمار به‌عنوان یکی از شاخص‌های ارائه خدمات با کیفیت، در سال ۹۲، ۱۲۵ دقیقه نوسان ولتاژ داشتیم که اکنون به ۱۲ دقیقه رسیده است.

سرپرست وزارت نیرو اعلام کرد: در سال‌های آتی باید ۵۵ هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی ایجاد کنیم و ۲۰ هزارمگاوات از آن را میتوان از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کرد.

وی افزود: بازسازی، بهسازی، نگاهداری و بهره‌برداری از تاسیسات، بازاری به مراتب بزرگتر از بازار تولید را دارد و با توسعه منابع انسانی و مدیریتی، خیلی از بازار‌های منطقه هم به بازار ایران پیوند‌ می‌خورد.

محمودی با بیان اینکه «در حوزه برق می‌توانیم بازاری ۴۰۰ میلیون نفره داشته باشیم»، گفت: در کشور عراق زمینه‌های خوبی وجود دارد. ‌در ماه‌های آینده نیز بخشی از شبکه برق را با شبکه عراق سنکرون می‌کنیم.

وی با اشاره به بازار کشور سوریه گفت: بسیاری از نقاط آن کشور نیاز به بازسازی دارد. ‌سوریه هم مشابه بازار عراق پتانسیل زیادی برای توسعه دارد. در این بازار باید صنعتگران برق در همه حوزه‌ها فعال باشند.

سرپرست وزارت نیرو با بیان اینکه «استراتژی این وزارتخانه برای سال‌های آتی برگرفته از یک سری اقدامات و ظرفیت‌های موجود است»، تصریح کرد: یکی از استراتژی‌ها مربوط به پیگیری اقتصاد برق است که اقتصادی پویا باشد و به‌تدریج از سیاست فاصله گیرد.

وی افزود: یکی از کار‌های اساسی وزارت نیرو در دولت دوازدهم اصلاح اقتصاد برق است. ما مشکل فنی و آب نداریم. مشکل ما اقتصاد آب و برق است. از سوی دیگر، تشویق و ترغیب ساخت داخل را در دستور کار قرار دادیم. همچنین، حرکت در مرز دانش باید باشد. وقتی فناوری داخلی شود، سرمایه‌ای برای ما خواهد بود.

محمودی در پایان به تلاش وزارت نیرو برای تربیت نسل نو در صنعت برق اشاره کرد.

ستار محمودی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: باید به سمتی برویم که مصرف بیشتر برق در بخش‌های تولید و صنعت صورت گیرد.

وی با اشاره به سنکرون شبکه برق ایران و عراق گفت: برای اینکه صنعت برق ایران بتواند در بازسازی صنعت برق عراقی کمک کند در ماه‌های آینده بخشی از شبکه را با شبکه عراق سنکرون می‌کنیم.

وی درمورد میزان برق صادراتی هم گفت: مقدار برق ارسالی بستگی به شرایط دارد. ما بیشتر به دنبال کمک در ایجاد زیرساخت‌ها هستیم.

موضوعات مقاله

خرید برق تضمینی شد!

ساخت جاده توسط ضایعات حفاری!

شرکت روسی ODMCoin به تازگی واحدهای متحرکی را طراحی کرده که ضایعات و خرده‌های حفاری جداشده از سیال

پتانسیل سرمایه‌پذیری ۱۰ میلیارد دلاری برق ایران

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو با اشاره به پتانسیل سرمایه پذیری ۱۰ م

حائری: باید از نگاه اقتصادی و بر مبنای نیاز‌ها به مسائل صنعت برق توجه کرد

تاپیکو از شرکت‌های زیان‌ده و کوچک مقیاس خروج می‌کند

واگذاری ۳ میلیارد دلار پروژه به شرکت‌های داخلی

امید به روند روبه‌رشد تجدیدپذیرها در ۲۰۱۸

قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی

قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی

کاتالیزگر تبدیل متانول به هیدروکربن های با ارزش

نشست سندیکای برق با اردکانیان

جمعی از اعضای هیات‌مدیره سندیکای صنعت برق ایران صبح دوشنبه بیست‎چهارم مهر ماه در دیداری با رضا ار

ساخت جزیره مصنوعی در هلند برای مزارع بادی

اخذ گواهینامه پایه 2 در رشته بهینه سازی انرژي و تمديد گواهينامه رشته توليد نيرو از سازمان برنامه و بودجه

طبق اعلام سازمان برناه و بودجه ، شركت مهندسي آسياوات موفق به اخذ گواهينامه تائيد صلاحيت مشاوره در

دستگاه‌های سنجش آلودگی هوا را خاموش کردند!

10اقدام ضروری در راستای مدیریت درآمد

اگر در رابطه با مدیریت منابع مالی خود با مشکل مواجه هستید و به درستی نمی توانید آن را اداره کنید،

تعریف پارامتر های موجود در قبوض برق