پتانسیل سرمایه‌پذیری ۱۰ میلیارد دلاری برق ایران

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو با اشاره به پتانسیل سرمایه پذیری ۱۰ میلیارد دلاری صنعت برق ایران گفت: ظرف ۱۰ روز آینده نخستین گروه ۳۰ نفره از مدیران و کارشناسان توانیر به منظور آشنایی با دانش و فناوری صنعت برق ژاپن به این کشور اعزام خواهند شد.


اخبار صنعت برق

 

به گزارش انرژی امروز، حمیدرضا تشیعی در سمینار همکاری های مشترک ایران و ژاپن با تاکید بر اینکه روابط ۱۳۰ ساله میان دو کشور حاکی از نظر مثبت کشور ما نسبت به توان فنی و مهندسی ژاپن دارد، عنوان کرد: با تعاملات صورت گرفته امروز شاهد برگزاری سومین همایش مشترک با JCCME (مرکز همکاری های ژاپن و خاورمیانه) در حوزه آب و برق و اولین همایش در صنعت برق با حضور دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی دو کشور هستیم.

وی یادآور شد: خوشبختانه از سال ۹۰ که همکاری با JCCME در بخش آبفا آغاز شد شاهد دستاوردهای مهمی از جمله اعزام ۴۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان این حوزه در ۶ زمینه تخصصی مختلف به منظور ارتقای سطح دانش کارشناسان ایرانی با فناوری ژاپنی و همچنین برنامه ریزی انجام یک پروژه نمونه به صورت پایلوت در حوزه کاهش هدررفت آب در یکی از شهرهای ایران با کمک موسسه جایکا بوده ایم.

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو تصریح کرد: با توجه به سند همکاری مشترکی که اردیبهشت ماه سالجاری در محل وزارت اقتصاد و صنایع ژاپن بین مرکز توسعه صادارت و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو و مرکز همکاریهای خاورمیانه ژاپن منعقد گردید مقرر شد این همکاری مشترک در صنت برق نیز بسط پیدا کند.

تشیعی ادامه داد:‌ با مذاکرات و هماهنگی های بین دو مرکز مقرر گردید تا از ظرفیت برپایی نمایشگاه صنعت برق برای شروع همکاری دو طرف استفاده شود. بدین منظور براساس برنامه ریزی صورت گرفته همایش اختصاصی توسط JCCME در پایان روز نخست نمایشگاه برق با حضور شرکت های مادر تخصصی توانیر- برق حرارتی- ساتبا- آب نیرو و همچنین دست اندرکاران بخش خصوصی برق برگزار تا حاضران به معرفی فرصت های موجود جهت همکاری با طرف ژاپنی بپردازند. همچنین در این نشست شرکت های ژاپنی نیز به معرفی اولیه خود خواهند پرداخت تا زمینه های صحبت های رودرو بین طرفین نیز فراهم شود.

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو خاطرنشان کرد: همچنین براساس برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا با کمک شرکت های مادر تخصصی برنامه ای به منظور بازید شرکت های ژاپنی از بخش های مختلف صنعت برق همچون نیروگاه ها- پست های برق- سد و نیروگاه برق آبی- شرکت ساتبا و حتی شرکت های تولید کننده داخلی نیز فراهم شود.

وی با اشاره به پتانسیل سرمایه پذیری ۱۰ میلیارد دلاری صنعت برق ایران خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد کنسرسیومهای مشترک در حوزه های سرمایه گذاری و اجرای پروژه های نیروگاهی- سامانه های انتقال و توزیع- هوشمندسازی- بهره وری انرژی- انرژی های تجدیدپذیر و پروژه های برقابی و همچنین تولید مشترک کالاها و تجهیزات متنوع صنعت برق با هدف انتقال دانش و فناوری به کشور جهت رفع نیازهای داخلی و حضور مشترک در بازارهای منطقه ای درصدد افزایش همکاری های مشترک شرکت های ایرانی و ژاپنی هستیم.

تشیعی خاطرنشان کرد: همچنین براساس توافقات صورت گرفته نیز ظرف ۱۰ روز آینده نخستین گروه ۳۰ نفره از مدیران و کارشناسان توانیر به منظور آشنایی با دانش و فناوری صنعت برق ژاپن به این کشور اعزام خواهند شد و در نظر است این دوره ها در زمینه های مختلف صنعت برق ادامه یابد.

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو اظهار امیدواری کرد افتتاح رسمی دفتر JCCME(مرکز همکاری های ژاپن و خاورمیانه) در تهران طی هفته آینده به عنوان میز مشترک ایران و ژاپن با حضور مدیران ارشد وزارت نیرو سرعت بیشتری به روند همکاری ها و برنامه های پیش بنماید.

موضوعات مقاله

تولید برق از ترافیک جاده ای!

محققان دانشگاه لنکستر انگلستان در حال توسعه مواد هوشمندی نظیر سرامیک های پیزوالکتریک هستند که هنگ

۲۰۱۸، سال ثبات بازار پتروشیمی

کسب درآمد با فروش برق خورشیدی در زنجان

سیستم BMS در ساختمان

تولید صنعتی نوعی نانوعایق گرمایی بر پایه آئروژل

گروهی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه تربیت مدرس با بهره گیری از فناوری نانو و با حمایت نانومچ موفق به

تولید و عرضه‌ نانوپوشش های سبز ایرانی به صنعت

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری "انرژی امروز"، روش اعمال این پوشش‌های تبدیلی، سازگار با محیط‌زیست

توزیع ۵ میلیون شعله لامپ کم مصرف در بخش دولتی

بیمه مشترکان برق و گاز در بودجه ۹۷

موج افزایش قیمت نفت در راه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس، تصریح کرد: سیاست های اتخاذ شده توسط آمریکا برای تولید نفت و کارشکنی و اعم

استخدام دو هزار نیروی جدید در شرکت های وزارت نیرو برای سال 97

بازیافت دی اکسید کربن به اتانول با سیستم تبدیل نور خورشید به سوخت

ایرنا/ محققان آمریکایی در گروه انرژی آزمایشگاه ملی لورنس برکلی، انرژی فتوسنتز را برای تبدیل دی اک

می‌توانیم بازاری ۴۰۰ میلیون نفره برای برق داشته باشیم

به گزارش خبرنگار نیروی «انرژی امروز»، ستار محمودی که امروز در کنفرانس بین‌المللی صنعت برق سخن می‌

پایش دو هفته‌ یک‌بار سوخت توزیعی در کلانشهرها

به گزارش انرژی امروز، مسعود تجریشی در اولین نشست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ک

افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده ممنوع است

ضوابط اجراي برنامه پاسخگويي بار 95

  دستور العمل و ضوابط اجراي برنامه پاسخگويي بار 95 در تابستان به پيوست مي باشد