پتانسیل سرمایه‌پذیری ۱۰ میلیارد دلاری برق ایران

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو با اشاره به پتانسیل سرمایه پذیری ۱۰ میلیارد دلاری صنعت برق ایران گفت: ظرف ۱۰ روز آینده نخستین گروه ۳۰ نفره از مدیران و کارشناسان توانیر به منظور آشنایی با دانش و فناوری صنعت برق ژاپن به این کشور اعزام خواهند شد.


اخبار صنعت برق

 

به گزارش انرژی امروز، حمیدرضا تشیعی در سمینار همکاری های مشترک ایران و ژاپن با تاکید بر اینکه روابط ۱۳۰ ساله میان دو کشور حاکی از نظر مثبت کشور ما نسبت به توان فنی و مهندسی ژاپن دارد، عنوان کرد: با تعاملات صورت گرفته امروز شاهد برگزاری سومین همایش مشترک با JCCME (مرکز همکاری های ژاپن و خاورمیانه) در حوزه آب و برق و اولین همایش در صنعت برق با حضور دست اندرکاران بخش دولتی و خصوصی دو کشور هستیم.

وی یادآور شد: خوشبختانه از سال ۹۰ که همکاری با JCCME در بخش آبفا آغاز شد شاهد دستاوردهای مهمی از جمله اعزام ۴۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان این حوزه در ۶ زمینه تخصصی مختلف به منظور ارتقای سطح دانش کارشناسان ایرانی با فناوری ژاپنی و همچنین برنامه ریزی انجام یک پروژه نمونه به صورت پایلوت در حوزه کاهش هدررفت آب در یکی از شهرهای ایران با کمک موسسه جایکا بوده ایم.

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو تصریح کرد: با توجه به سند همکاری مشترکی که اردیبهشت ماه سالجاری در محل وزارت اقتصاد و صنایع ژاپن بین مرکز توسعه صادارت و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو و مرکز همکاریهای خاورمیانه ژاپن منعقد گردید مقرر شد این همکاری مشترک در صنت برق نیز بسط پیدا کند.

تشیعی ادامه داد:‌ با مذاکرات و هماهنگی های بین دو مرکز مقرر گردید تا از ظرفیت برپایی نمایشگاه صنعت برق برای شروع همکاری دو طرف استفاده شود. بدین منظور براساس برنامه ریزی صورت گرفته همایش اختصاصی توسط JCCME در پایان روز نخست نمایشگاه برق با حضور شرکت های مادر تخصصی توانیر- برق حرارتی- ساتبا- آب نیرو و همچنین دست اندرکاران بخش خصوصی برق برگزار تا حاضران به معرفی فرصت های موجود جهت همکاری با طرف ژاپنی بپردازند. همچنین در این نشست شرکت های ژاپنی نیز به معرفی اولیه خود خواهند پرداخت تا زمینه های صحبت های رودرو بین طرفین نیز فراهم شود.

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو خاطرنشان کرد: همچنین براساس برنامه ریزی صورت گرفته مقرر شده است تا با کمک شرکت های مادر تخصصی برنامه ای به منظور بازید شرکت های ژاپنی از بخش های مختلف صنعت برق همچون نیروگاه ها- پست های برق- سد و نیروگاه برق آبی- شرکت ساتبا و حتی شرکت های تولید کننده داخلی نیز فراهم شود.

وی با اشاره به پتانسیل سرمایه پذیری ۱۰ میلیارد دلاری صنعت برق ایران خاطرنشان کرد: به منظور ایجاد کنسرسیومهای مشترک در حوزه های سرمایه گذاری و اجرای پروژه های نیروگاهی- سامانه های انتقال و توزیع- هوشمندسازی- بهره وری انرژی- انرژی های تجدیدپذیر و پروژه های برقابی و همچنین تولید مشترک کالاها و تجهیزات متنوع صنعت برق با هدف انتقال دانش و فناوری به کشور جهت رفع نیازهای داخلی و حضور مشترک در بازارهای منطقه ای درصدد افزایش همکاری های مشترک شرکت های ایرانی و ژاپنی هستیم.

تشیعی خاطرنشان کرد: همچنین براساس توافقات صورت گرفته نیز ظرف ۱۰ روز آینده نخستین گروه ۳۰ نفره از مدیران و کارشناسان توانیر به منظور آشنایی با دانش و فناوری صنعت برق ژاپن به این کشور اعزام خواهند شد و در نظر است این دوره ها در زمینه های مختلف صنعت برق ادامه یابد.

رئیس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو اظهار امیدواری کرد افتتاح رسمی دفتر JCCME(مرکز همکاری های ژاپن و خاورمیانه) در تهران طی هفته آینده به عنوان میز مشترک ایران و ژاپن با حضور مدیران ارشد وزارت نیرو سرعت بیشتری به روند همکاری ها و برنامه های پیش بنماید.

موضوعات مقاله

طرح مطالعاتي نو سازي نيروگاههاي گازي با ظرفيت پايين و راندمان كم مبتني بر ساختار ماده 12 قانون رفع موانع توليد رقابت پذير توسط شركت مهندسي آسياوات به انجام رسيد

ثبت رکورد جدید بریتانیا در انرژی‌های سبز

عربستان دومین صادرکننده بزرگ نفت به آمریکا شد

 سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرد، در شش ماه نخست سال جاری ۲۰۱۷ میلادی مجموع واردات میعانات نفتی و

طراحی نیروگاه‎های جدید فراساحلی توسط ژاپنی‎ها

در صورت اجرایی شدن این طرح، نخستین نیروگاه های دریایی با سوخت LNG در جهان طراحی و توسعه داده خواه

شبیه سازی سیستم مبدل انرژی بادی

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به طراحی و ساخت شبیه ساز سیستم مبدل انرژی نیروگاه بادی شدند که

آغاز دوران انقراض موتورهای درون‌سوز؟

مهمترین مطالبه از زنگنه در دولت دوازدهم

به گزارش نکونیوز، زمانی که محمود احمدی نژاد در سال ۱۳۸۴ به عنوان رییس جمهور انتخاب شد، یکی از مهم

ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر به ۷۰۰ مگاوات می‌رسد

سند ملی راهبرد انرژی کشور ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در خصوص سند ملی راهبرد انرژی کشور را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ ک

حذف سوبسید تعرفه انشعاب برق تا ۵ سال آینده

معاون برق و انرژی وزیر نیرو به تشریح جزییات افزایش تعرفه انشعاب‌های برق در شهرها و روستاها پرداخت

نصف سهام نفتکش واگذار شد/ فقدان تنظیم‌گر قیمت در حامل‌های انرژی

ساخت دوچرخه‌هایی با سوخت هیدروژن+تصاویر

بهره‌برداری از پست ۴۰۰ کیلوولت سیکل ترکیبی جهرم

فراموشی سدهای ۵۰ ساله

درمیان هیاهوی بسیار برای هیچ و گفتمان های بی فایده ی نه چندان کارشناسی چندسال گذشته در مخالفت با

یک خودروی برقی بخرید، پنل خورشیدی جایزه بگیرید!