خانه‌های شناور با بام خورشیدی

پژوهشگران موفق به ساخت خانه ای شناور شدند که برق تولیدی از طریق پنل‎های خورشیدی با مساحت ۶۰ متر مربع در بام آن تولید می‌شود.


اخبار فناوری انرژی

 

به گزارش انرژی امروز، با گرم شدن روز افزون دمای کره زمین و بالا آمدن سطح آب دریاها، شرایط زندگی ما نیز دستخوش تغییرات فراوانی می شود. شرکت «Ecoflolife»  یک شرکت انگلیسی است که خانه شناور به نام «Waternest 100» را به مرحله تولید رسانده و سال ها زمان صرف کرده تا خانه ای بسازد که مصرف انرژی پایینی داشته و با شرایط رو به تغییر این کره خاکی نیز همخوانی داشته باشد.

۹۸ درصد از ساختار این خانه از مواد برگشت پذیر استفاده شده است ضمن بیان این نکته که سقف آن به طور کامل از سلول های خورشیدی تشکیل شده است. این خانه که ۹۲ متر مربع مساحت دارد از چوب و آلومینیوم بازیافتی ساخته شده است. برق تولیدی از طریق پنل‎های خورشیدی با مساحت ۶۰ متر مربع در بام آن تولید می شود. پنل‎های خورشیدی از نوع مات «Amorphous»  هستند، که شکل آن با سقف منحنی شکل ساختمان نیز مطابقت دارد. توان کل این پنل‎ها ۴ کیلووات است.

 علاوه بر این، یک سیستم تهویه کوچک با مصرف انرژی کم و هزینه پایین سرویس و نگهداری با سیستم کنترل درجه حرارت خودکار برای تنظیم هوا استفاده شده است. با استفاده از انرژی ذخیره شده خورشیدی در طول روز، نمای این خانه در شب روشنایی خیره کننده‎ای دارد «Waternest 100»  را می توان در امتداد رودخانه ها، دریاچه ها و مناطق دریایی با آب‎های آرام قرار داد.

احداث نیروگاه های خورشیدی کوچک منازل در کشورمان نیز در حال انجام است از آنجایی که بازار ایجادشده در کسب و کار حوزه انرژی های تجدیدپذیر در اثر اجرایی شدن این سیاست دولت، می تواند فضای بسیار مناسبی برای فعالیت شرکت های دانش بنیان در طراحی و احداث نیروگاه، ساخت تجهیزات و خدمات پس از فروش، ایجاد کند.

به منظور تشویق توسعه دانش فنی و طراحی بومی و حمایت از ساخت داخل، در سال ۹۵ کارگروهی متشکل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت نیرو و معاونت علمی و فناوری جهت تدوین دستورالعمل ماده ۶  آیین نامه اجرایی ماده ۶۱ قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی تشکیل شد که بر اساس آن، نرخ پایه قیمت خرید تضمینی برق برای نیروگاه های غیردولتی برخوردار از دانش فنی، طراحی و ساخت داخل، می تواند حداکثر تا ۳۰ درصد افزایش یابد. این دستورالعمل سال گذشته توسط کارگروه تدوین و برای ابلاغ به وزارت نیرو ارسال گردیده و بزودی عملیاتی خواهد شد.

موضوعات مقاله

کامیون برقی تسلا؛ نیم ساعت شارژ، ۶۴۰ کیلومتر پیمایش

با رونمایی از کامیون برقی تسلا که با یک بار شارژ توانایی پیمایش ۸۵۰ کیلومتر را دارد احتمالا یکی ا

همکاری صنعت و دانشگاه برای بهبود باتری‌های خودروی الکتریکی

آغاز کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی در شهر بن آلمان

نمایندگانی از سراسر جهان به بن آمده‌اند تا در بیست وسومین کنفرانس جهانی سازمان ملل، به مصاف تغییر

حذف یارانه انرژی به سود محیط زیست چه کشورهایی است؟

Geothermal Energy: Renewable Energy and the Environment

جایگزینی سوخت نیروگاه‌ها محصول پارس‌جنوبی است

یک کارشناس انرژی گفت: گاز امروز پشتوانه انرژی کشور در داخل است و این پشتوانه محکم، حامی مطمئنی اس

۳ کشته در آتش‌سوزی مخزن مواد نفتی

کلنگ‌زنی نیروگاه برق با سوخت بیوگاز درالبرز

افزایش قیمت حامل های انرژی در سال آینده ممنوع است

تجدیدپذیرها راه‌حل تشنگی خاورمیانه

آغاز یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در وین

استاندارد آلومینیوم

.

بزرگترین همایش خودروهای گازسوز برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار پالایش «انرژی امروز»، این همایش که در تاریخ ۹ الی ۱۱ آبان‌ماه در مرکز همایش‌های

بررسی گزارش آلودگی هوا در کمیسیون اصل نود

معرفي برچسب انرژي پنجره توسط شركت مهندسي آسياوات در سمينار بررسي نقشه شيشه هاي كم گسيل در كاهش مصرف انرژي ساختمان