افزایش ۲۰ درصدی تولید بدون صرف هزینه اضافی

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»،  دو شرکت «Deloitte» و «FOROIL»  اخیرا برای توسعه و بهبود ساختارهای تکنولوژی ازدیادبرداشت دیجیتال، به توافق رسیدند. در تکنولوژی ازدیاد برداشت دیجیتال، با استفاده از داده های گذشته مخزن، محاسبات پیچیده و ایجاد مدل های پیچیده با استفاده از ابرکامپیوترها، راهکارهایی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید با اعمال کمترین هزینه و در برخی سناریوها بدون اعمال هزینه اضافی ارائه می شود.


اخبار فناوری انرژی

شرکت های فناور در صنعت نفت و گاز اخیرا با توسعه تکنولوژی ازدیاد برداشت دیجیتالی، راهکاری نوین برای افزایش ۲۰ درصدی تولید بدون اعمال هزینه اضافی ارائه دادند.

 

این تکنولوژی که به نوعی پیشبینی آینده تولید و بهینه سازی آن است ، پتنت ارائه شده شرکت «FOROIL» محسوب می شود. این شرکت با ایجاد توافق همکاری با شرکت «Deloitte»، به دنال استفاده از سیستم عامل و ابرکامپیوترهای پیشرفته این شرکت است تا تا در کمترین زمان ممکن به بالاترین بهترین سناریو افزایش تولید خود برسد.

اسکات سندرسون، مدیر شرکت مشاوره ای «Deloitte» درباره این تکنولوژی می گوید:« ازدیاد برداشت دیجیتالی به اندازه لرزه نگاری سه بعدی دارای اهمیت است. این تکنولوژی پای خود را بسیار فراتر از تکنولوژی آنالیز داده بزرگ (Big Data) گذاشته است. ما براین باوریم که ترکیب مدلسازی های نوین مخزن، ریاضی پیشرفته و ماشین لرنینگ، می تواند باعث بهینه سازی تولید بر اساس داده های گذشته و بدون صرف هزینه مازاد شود.»

تکنولوژی ازدیادبرداشت دیجیتالی، با استفاده از داده های گذشته تولیدی نظیر، فشار ته چاهی، نرخ تولید، نوع اشباع فازی و دیگر پارامترهای پتروفیزیکی مخزن و استفاده از مدلسازی و محاسبات پیچیده، رفتار دینامیک مخزن بر اساس زمان را شناسایی می کند. شناسایی این رفتار در کنار شناسایی مدل های زمین شناسی مخزن، منجر به پیشبینی دقیق آینده مخزن و به طبع آن اعمال آنالیزهای بسیار دقیق تر و سریع تر خواهد شد.

به دلیل استفاده از واکنش ها و رفتار واقعی مخزن، سناریوهای پیشبینی شده برای بهبود تولید بسیار بهینه تر و با ریسک کمتر خواهند بود. با استفاده از داده های ۷ سال گذشته مخزن، این تکنولوژی قادر است از بین ۱۵ میلیون سناریو موجود، بهینه ترین سناریو را تنها در ۱ روز پیدا و ارائه کند. این سناریو همچنین با توجه به اهداف و محدودیت های کارفرما گزینش و ارائه می شود. «FOROIL» اعلام کرده است که ۲۰ درصد افزایش تولید قطعی با کمترین میزان هزینه اضافی با استفاده از این فناوری بدست می آید. در سناریو های پرهزینه تر، این شرکت پیشبینی کرده است که ۵۰ درصد افزایش تولید از مخازن بدست خواهد آمد.

موضوعات مقاله

The Effect of Using CHP Systems in Energy Utilization and Reduction of Greenhouse Gases in a Plup and Paper mill in Iran

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران منصوب شد

فروش گاز به شرکت نروژی را متوقف کنید!

رییس هیات مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در نامه‌ای به زنگنه خواستار توقف اجرای ق

آسیاوات منتخب برگزیده نخستین جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی

تبادل ۳۰۰ میلیون دلاری انرژی با استفاده از فناوری بلاک چین

قانون هوای پاک در سال ۹۷ اجرا می‌شود

بزرگترین مشکل صنعت نفت از نگاه زنگنه

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که بزرگترین مشکل صنعت نفت کشورمان چیست؟

خاموشی‌های تهران به حداقل‌ می‌رسد

کامبیز ناظریان افزود: با توجه به اینکه در چند روز اخیر در تهران شاهد افزایش دما بودیم و به طور هم

تجدیدپذیرها راه‌حل تشنگی خاورمیانه

دانش‌آموزان شیرازی ۲ مگاوات از بار شبکه برق برداشتند

احتمال امضای قراردادهای نفتی با روس‌ها تا ۲۱ مارس

بادگیرهای خورشیدی برای اولین بار در ایران

پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی موفق شده اند که اولین بادگیر خورشیدی که تلفیقی از انرژی خورشیدی و ا

دفتر توتال در ایران رسما شروع به کار کرد

اداره کل اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد مجوز اشتغال برای کارشناسان شرکت نف

استاندارد صنایع لبنی

.

افزایش ۲۸ درصدی مصرف انرژی در جهان تا ۲۰۴۰

به گزارش انرژی امروز،  اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه‌ترین گزارش چشم‌انداز سال ۲۰۱۷ خود از اف