افزایش ۲۰ درصدی تولید بدون صرف هزینه اضافی

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»،  دو شرکت «Deloitte» و «FOROIL»  اخیرا برای توسعه و بهبود ساختارهای تکنولوژی ازدیادبرداشت دیجیتال، به توافق رسیدند. در تکنولوژی ازدیاد برداشت دیجیتال، با استفاده از داده های گذشته مخزن، محاسبات پیچیده و ایجاد مدل های پیچیده با استفاده از ابرکامپیوترها، راهکارهایی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید با اعمال کمترین هزینه و در برخی سناریوها بدون اعمال هزینه اضافی ارائه می شود.


اخبار فناوری انرژی

شرکت های فناور در صنعت نفت و گاز اخیرا با توسعه تکنولوژی ازدیاد برداشت دیجیتالی، راهکاری نوین برای افزایش ۲۰ درصدی تولید بدون اعمال هزینه اضافی ارائه دادند.

 

این تکنولوژی که به نوعی پیشبینی آینده تولید و بهینه سازی آن است ، پتنت ارائه شده شرکت «FOROIL» محسوب می شود. این شرکت با ایجاد توافق همکاری با شرکت «Deloitte»، به دنال استفاده از سیستم عامل و ابرکامپیوترهای پیشرفته این شرکت است تا تا در کمترین زمان ممکن به بالاترین بهترین سناریو افزایش تولید خود برسد.

اسکات سندرسون، مدیر شرکت مشاوره ای «Deloitte» درباره این تکنولوژی می گوید:« ازدیاد برداشت دیجیتالی به اندازه لرزه نگاری سه بعدی دارای اهمیت است. این تکنولوژی پای خود را بسیار فراتر از تکنولوژی آنالیز داده بزرگ (Big Data) گذاشته است. ما براین باوریم که ترکیب مدلسازی های نوین مخزن، ریاضی پیشرفته و ماشین لرنینگ، می تواند باعث بهینه سازی تولید بر اساس داده های گذشته و بدون صرف هزینه مازاد شود.»

تکنولوژی ازدیادبرداشت دیجیتالی، با استفاده از داده های گذشته تولیدی نظیر، فشار ته چاهی، نرخ تولید، نوع اشباع فازی و دیگر پارامترهای پتروفیزیکی مخزن و استفاده از مدلسازی و محاسبات پیچیده، رفتار دینامیک مخزن بر اساس زمان را شناسایی می کند. شناسایی این رفتار در کنار شناسایی مدل های زمین شناسی مخزن، منجر به پیشبینی دقیق آینده مخزن و به طبع آن اعمال آنالیزهای بسیار دقیق تر و سریع تر خواهد شد.

به دلیل استفاده از واکنش ها و رفتار واقعی مخزن، سناریوهای پیشبینی شده برای بهبود تولید بسیار بهینه تر و با ریسک کمتر خواهند بود. با استفاده از داده های ۷ سال گذشته مخزن، این تکنولوژی قادر است از بین ۱۵ میلیون سناریو موجود، بهینه ترین سناریو را تنها در ۱ روز پیدا و ارائه کند. این سناریو همچنین با توجه به اهداف و محدودیت های کارفرما گزینش و ارائه می شود. «FOROIL» اعلام کرده است که ۲۰ درصد افزایش تولید قطعی با کمترین میزان هزینه اضافی با استفاده از این فناوری بدست می آید. در سناریو های پرهزینه تر، این شرکت پیشبینی کرده است که ۵۰ درصد افزایش تولید از مخازن بدست خواهد آمد.

موضوعات مقاله

بنزین ۱۶۵۰ تومانی برای تهران؟!

قانون هوای پاک در سال ۹۷ اجرا می‌شود

۳ کشته در آتش‌سوزی مخزن مواد نفتی

سند ملی راهبرد انرژی کشور ابلاغ شد

معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در خصوص سند ملی راهبرد انرژی کشور را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ ک

لوله هاي خورشيدي (SUN PIPE) در مدارس

اتاق کنترل حفاری نیمه‌اتوماتیک می‌شود

شرکت خدمات حفاری «Precision Drilling» در نظر دارد که پروژه اتوماسیون اتاق کنترل حفاری را به سمت ب

با وحشت‌آفرینی در مورد محدودیت منابع آب موافق نیستم

برای برقی کردن همه سیستم حمل و نقل عمومی باید منابع مورد نیاز تامین شود

محمدعلی نجفی که در جلسه عصر امروز کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی حضور داشت تصریح ک

اولین گردهمایی بزرگ متخصصین فوتوولتائیک کشور

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»، این کارگاه تخصصی که به همت پژوهشکده انرژی های تجدید

هفتمین کنفرانس بین المللی ایتک برگزار می شود

خطر کمبود انرژی در کمین انگلیس

افزایش تعرفه‌های گمرکی پنل‌ها و تاثیر آن بر صنعت تجدیدپذیر‌ها

دریافت آبونمان قبض‌ها علی الحساب است

استاندارد پالایشگاه نفت

.

خودروهای برقی می‌توانند نفت را به ۱۰ دلار برسانند

به گزارش «انرژی امروز» واتلینگ معتقد است «در هفته‌ها یا ماه‌های آتی» قیمت نفت کاهش چندانی نخواهد