افزایش ۲۰ درصدی تولید بدون صرف هزینه اضافی

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»،  دو شرکت «Deloitte» و «FOROIL»  اخیرا برای توسعه و بهبود ساختارهای تکنولوژی ازدیادبرداشت دیجیتال، به توافق رسیدند. در تکنولوژی ازدیاد برداشت دیجیتال، با استفاده از داده های گذشته مخزن، محاسبات پیچیده و ایجاد مدل های پیچیده با استفاده از ابرکامپیوترها، راهکارهایی برای افزایش ۲۰ درصدی تولید با اعمال کمترین هزینه و در برخی سناریوها بدون اعمال هزینه اضافی ارائه می شود.


اخبار فناوری انرژی

شرکت های فناور در صنعت نفت و گاز اخیرا با توسعه تکنولوژی ازدیاد برداشت دیجیتالی، راهکاری نوین برای افزایش ۲۰ درصدی تولید بدون اعمال هزینه اضافی ارائه دادند.

 

این تکنولوژی که به نوعی پیشبینی آینده تولید و بهینه سازی آن است ، پتنت ارائه شده شرکت «FOROIL» محسوب می شود. این شرکت با ایجاد توافق همکاری با شرکت «Deloitte»، به دنال استفاده از سیستم عامل و ابرکامپیوترهای پیشرفته این شرکت است تا تا در کمترین زمان ممکن به بالاترین بهترین سناریو افزایش تولید خود برسد.

اسکات سندرسون، مدیر شرکت مشاوره ای «Deloitte» درباره این تکنولوژی می گوید:« ازدیاد برداشت دیجیتالی به اندازه لرزه نگاری سه بعدی دارای اهمیت است. این تکنولوژی پای خود را بسیار فراتر از تکنولوژی آنالیز داده بزرگ (Big Data) گذاشته است. ما براین باوریم که ترکیب مدلسازی های نوین مخزن، ریاضی پیشرفته و ماشین لرنینگ، می تواند باعث بهینه سازی تولید بر اساس داده های گذشته و بدون صرف هزینه مازاد شود.»

تکنولوژی ازدیادبرداشت دیجیتالی، با استفاده از داده های گذشته تولیدی نظیر، فشار ته چاهی، نرخ تولید، نوع اشباع فازی و دیگر پارامترهای پتروفیزیکی مخزن و استفاده از مدلسازی و محاسبات پیچیده، رفتار دینامیک مخزن بر اساس زمان را شناسایی می کند. شناسایی این رفتار در کنار شناسایی مدل های زمین شناسی مخزن، منجر به پیشبینی دقیق آینده مخزن و به طبع آن اعمال آنالیزهای بسیار دقیق تر و سریع تر خواهد شد.

به دلیل استفاده از واکنش ها و رفتار واقعی مخزن، سناریوهای پیشبینی شده برای بهبود تولید بسیار بهینه تر و با ریسک کمتر خواهند بود. با استفاده از داده های ۷ سال گذشته مخزن، این تکنولوژی قادر است از بین ۱۵ میلیون سناریو موجود، بهینه ترین سناریو را تنها در ۱ روز پیدا و ارائه کند. این سناریو همچنین با توجه به اهداف و محدودیت های کارفرما گزینش و ارائه می شود. «FOROIL» اعلام کرده است که ۲۰ درصد افزایش تولید قطعی با کمترین میزان هزینه اضافی با استفاده از این فناوری بدست می آید. در سناریو های پرهزینه تر، این شرکت پیشبینی کرده است که ۵۰ درصد افزایش تولید از مخازن بدست خواهد آمد.

موضوعات مقاله

مذاکرات دشوار در انتظار اوپک

به گزارش انرژی امروز، سهیل بن محمد المزروعی، وزیر انرژی امارات متحده عربی پیش از اینکه برای حضور

دولت اصراری به بنزین ۱۵۰۰ تومان ندارد

ارجاع بخش برق به وزارتخانه دیگر صلاح نیست/ قرارداد شرکت نروژی شفاف شود

افزایش ۱۲هزار مگاوات به ظرفیت نیروگاهی کشور

به گزارش انرژی امروز، ستار محمودی سرپرست وزارت نیرو درباره برنامه‌های وزارت نیرو در حوزه صنعت برق

دورکاری و خرید آنلاین مصرف انرژی را کاهش داد

۴۰ میلیارد تومان خسارت زلزله به تجهیزات برقی

آسیاوات منتخب برگزیده نخستین جشنواره ایده های ارزش آفرین معدن و صنایع معدنی

نصف سهام نفتکش واگذار شد/ فقدان تنظیم‌گر قیمت در حامل‌های انرژی

تضمین حقوق قانونی ایران در قرارداد با توتال

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت در نشست خبری خود در پاسخ به این‌که مدیر شرکت نفتی توتال اعلام کرده که

پایتخت‌نشینان چقدر آب مصرف می‌کنند؟

استفاده از انرژي خورشيدي و ساير انرژي‌هاي تجديدپذير در ساختمان

Energy Efficiency Indicators Highlights_2016

Energy Efficiency Indicators Highlights_2016

جهش نفت به ۶۵ دلار

تولید برق توسط لوله‌های آب شهری +تصویر

به گزارش برق نیوز، لوسید انرژی، سیستم برق لوسیدپایپ را با این هدف طراحی کرده است که بتواند از جری

توافق ایران و آلمان برای لیسانس تولید پروپیلن

توافق‌نامه همکاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی با شرکت ایرلیکوئید برای