آزمون استخدامی وزارت نفت اجحاف حق نخبگان مناطق نفت خیز است

نماینده مردم دشتستان در مجلس از نحوه طراحی آزمون استخدامی وزارت نفت انتقاد کرد و گفت: آزمون استخدامی وزارت نفت اجحاف حق نخبگان مناطق نفت خیز است


اخبار دولت مجلس

 

به گزارش انرژی امروز، محمدباقر سعادت در صحن علنی امروز مجلس نطق میان دستور پشت تریبون رفت و ضمن تبریک به هیات دولت دوازدهم به دلیل اخذ رأی اعتماد از خانه ملت، گفت: مراتب اعتراض جدی خود را از وزارت نفت به دلیل پاسخ ندادن به مطالبات مردم دشتستان و استان بوشهر اعلام می کنم.

وی در ادامه افزود: علی رغم درخواست های مجدد از این وزارتخانه جهت ایفای نقش های اجتماعی خود در استان بوشهر، متاسفانه نتایج ملموسی حاصل نشده و به ویژه شهرستان دشتستان مورد بی مهری شدید و بلاوجه این وزارتخانه قرار گرفته است که به هیچ وجه قابل توجیه نیست.

نماینده مردم دشتستان با اشاره به استخدام ها در وزارت نفت گفت:  از وزیر نفت می خواهیم در پاسخی مستدل و رسمی درباره عملی نکردن مصوبه مربوط به ۵۰ درصدی بومی استان بوشهر و به تبع آن به کارگیری جوانان توانمند، تحصیل کرده و متخصص دشتستان در صنایع نفت و گاز توضیحات لازم را ارائه دهد.

سعادت با بیان اینکه چرا آلایندگی و هزاران آسیب بهداشتی و زیست محیطی نفت و گاز و محرومیت های مختلف باید برای مردم استان بوشهر باشد و اشتغال و منافع آن برای دیگران، تصریح کرد: در استخدام پیش روی وزارت نفت شرایط به گونه ای طراحی شده که حتی نخبگان استان بوشهر از جذب در این صنعت محروم می شوند.

وی خطاب به زنگنه افزود: الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم. بدانید با تمام توان جلوی این اجحاف آشکار خواهیم ایستاد و حق جوانان نخبه استان بوشهر را مطالبه خواهیم کرد.

وزارت نفت درباره قرارداد گازی با شرکت نروژی توضیح دهد

سعادت در ادامه به قرارداد گازی میان ایران و شرکت نروژی اشاره کرد و گفت: وزیر نفت توضیح دهد که انعقاد قرارداد گازی با شرکت ایرانی نروژی با نرخ زیر نرخ معمول را با چه منطقی توجیه می کند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس دهم از وزارت نیرو و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) جهت همکاری و اهتمام برای ساخت سد مخزنی دالکی تشکر کرد و خواستار تسریع در تکمیل پروژه شد.

سعادت ضمن تشکر از نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت و درمان جهت تامین اعتبار اولیه بیمارستان ۱۷ شهریور برازجان با توجه به کمبود تخت بیمارستانی در شهرستان ها و نیاز مبرم مردم به خدمات درمانی خواستار تخصیص اعتبار تکمیلی این بیمارستان در اجرای آن شد.

وی ادامه داد: متاسفانه روند اجرای پروژه بیمارستان ۱۷ شهریور کند بوده و مورد رضایت مردم نیست.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از سازمان برنامه و بودجه، جهت تصویب و اجرای طرح تحول کشاورزی دشتستان در قرارگاه ستاد اقتصاد مقاومتی، تشکر کرد و خواستار تامین اعتبار این پروژه براساس برنامه زمانبندی شده، شد.

نماینده مردم دشتستان از وزیر راه و شهرسازی درخواست کرد که اعتبار بیشتری جهت تکمیل بزرگراه دالکی- کنارتخته و ارتقای محورهای حوزه انتخابیه اش شد.

موضوعات مقاله

دورزدن قانون به نام «جوان‌گرایی» در صنعت نفت

تکنولوژی توربین‌های کلاس E در ایران

ه گزارش انرژی امروز، عباس علی‌آبادی، با تبریک این دستاورد به هر دو گروه، توربین (MGT-70 (3 را در

۱۰۷ مگاوات برق مازندران از نیروهای پراکنده تامین شد

آلودگی محیط زیست

نمایشگاه انرژی های تجدیدپذیر، کم فروغ تر از سال های قبل

ارتقاء راندمان عملكردي فن هاي دمنده هواي بويلر نيروگاه شازند با رويكرد كاهش مصرف انرژي

تمدید تخفیف مالیاتی خرید خودروی برقی

صرفه‌جویی ۱۹ میلیارد دلاری دوبی با انرژی‌های پاک

پروژه‌های تولید برق و آب دوبی با استفاده از انرژی پاک به صرفه‌جویی حداکثر ۱۹ میلیارد دلار (۷۰ میل

فروش ۲ میلیون و۳۶۳ هزار لیتر سوخت در جایگاه مرزی بیله سوار

ورود ایدرو به تولید پنل‌های خورشیدی

بر اساس دستور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایدرو، مطالعات جامع امکان سنجی فنی و اقتصادی طر

بلاتکلیفی نیروهای نیروگاه بادی منجیل

انتخاب ایران به عنوان پایتخت پایداری

موتور های هوای فشرده

استفاده از هوای فشرده به عنوان منبع انرژی، قدمتی بیش از یک قرن دارد.

خاموشی‌های تهران به حداقل‌ می‌رسد

کامبیز ناظریان افزود: با توجه به اینکه در چند روز اخیر در تهران شاهد افزایش دما بودیم و به طور هم

اینترسولار، رویدادی مهم برای توسعه صنعت خورشیدی کشور

اینترسولار ایران عنوان همایش و نمایشگاهی است که در آخرین روز از آبان ماه ساری جاری برگزار می‌شود