برق ۹۸ تومانی را ۶۶ تومان می‌فروشیم


اخبار صنعت برق

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با بیان اینکه براساس صورت‌های مالی توانیر در سال ۹۵ در صنعت برق با محدودیت‌های مالی مواجه هستیم، اعلام کرد: قیمت تمام‌شده هر کیلووات ساعت برق در کشور ما حدود ۹۸ تومان است؛ اما ما آن را ۶۶ تومان‌ می‌فروشیم که این به ضرر شرکت برق است.

به گزارش انرژی امروز، محمود رضا حقی فام در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کردستان اظهار کرد: صنعت برق زیرساخت سایر زیرساخت‌هاست و بر روی سایر بخش‌ها نیز تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه «در تامین برق، چهار نسل داریم»، افزود: دسترسی یکی از موارد مذکور است که خوشبختانه هم‌اکنون در کشور تمامی روستاهای بالای ۱۰ خانوار از نعمت برق برخوردارند و میزان دسترسی به برق در ایران در مقایسه با سطح استانداردهای جهانی خوب است.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر، میزان قابلیت اطمینان را در شبکه‌های برق امر مهم دیگری برشمرد و گفت: باید میزان قابلیت اطمینان را در شبکه‌هایمان افزایش دهیم و علاوه بر آن کیفیت برق هم مساله مهم دیگری است که باید برقی را که به مردم تحویل‌ می‌دهبم برق باکیفیت و مطمئنی باشد.

وی به بحث تاب‌آوری شبکه‌های برق در مقابل زلزله و و حوادث طبیعی هم اشاره و تصریح کرد: ما انتظار داریم که سیستم‌های سیاستگذاری ما را کمک کنند تا در مواقع حوادث طبیعی با مشکل مواجه نشویم.

حقی فام در ادامه سخنان خود با بیان اینکه «براساس صورت‌های مالی توانیر در سال ۹۵، در صنعت برق با محدودیت‌های مالی مواجه هستیم»، اعلام کرد: قیمت تمام شده هر کیلووات ساعت برق در کشور ما حدود ۹۸ تومان است اما ما آن را ۶۶ تومان‌ می‌فروشیم که این به ضرر شرکت برق است.

وی ادامه داد: ما یک چرخه نامناسب اقتصادی را در صنعت برق داریم که موجب می‌شود سرمایه‌گذاری‌های ما هم به عقب بیفتد که باید این چرخه درست شود.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با تاکید بر اینکه «تمام مرز و بوم کشور برای ما عزیز است و خواهان توسعه همه جای کشور هستیم»، گفت: هر استعدادی که بتواند به کمیته‌های ما در شرکت برق کمک کند دوست داریم که از خدمات و توان وی بهره‌مند شویم.

وی در ادامه چند وظیفه مهم را برای شرکت توانیر برشمرد و عنوان کرد: یکی از وظایف بزرگ ما جلب رضایت مشترکان است، پس از آن افزایش سرعت پاسخگویی، حفظ کرامت، حفظ سلامت اداری و استفاده از دولت الکترونیک نیز از دیگر وظایف مهم ماست.

حقی فام به ضرورت کاهش خاموشی‌های برق هم اشاره و عنوان کرد: میزان خاموشی‌های برق به ازای هر ایرانی سالانه حدود   ۷۰۰ دقیقه است که باید این میزان کاهش یابد.

وی اعلام کرد: به ازای یک درصد کاهش تلفات در شبکه‌های توزیع برق، حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد تومان به صنعت برق کمک خواهیم کرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در پایان خاطرنشان کرد: در غرب کشور اگر همت کارکنان شرکت برق کردستان تداوم پیدا کند شرکت توزیع برق کردستان‌ می‌تواند به‌عنوان یک نمونه و الگو در شرکت‌های برق غرب کشور مطرح شود.

موضوعات مقاله

تمایل اروپا برای گسترش روابط انرژی و خرید LNG از آمریکا

اوپک گازی می‌تواند قیمت‌ها را متعادل کند

حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار 'هکتور انریکه آرسه زاکونتا' وزیر دادگستری بولیوی با اشاره به وجود

مدیریت منابع آبی مشترک در دستور کار وزارت خارجه

پرونده دکل نفتی به دادگاه رفت

سخنگوی قوه قضاییه گفت: پرونده موسوم به دکل نفتی از لحاظ محتوا بزرگ بود و مدت‌ها طول کشید، کیفرخوا

تصویب طرح پیشنهادی ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست با عنوان "ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محيط زیست" در شورای عالی انرژی کشور

طرح پیشنهادی ستاد بهینه سازی انرژی و محیط زیست با عنوان "ایجاد بازار بهینه سازی انرژی و محيط زیست

برنامه‌ریزی برای ساخت نیروگاه خورشیدی شناور استانبول

وزارت انرژی ترکیه به اتفاق شهرداری استانبول اولین طرح بزرگ ایجاد نیروگاه خورشیدی شناور را در رودخ

پایش دو هفته‌ یک‌بار سوخت توزیعی در کلانشهرها

به گزارش انرژی امروز، مسعود تجریشی در اولین نشست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ک

سهم پژوهش و فناوری حوزه انرژی در بودجه سال ۹۷

کاهش ۱۳۳ هزار بشکه‌ای تولید نفت اوپک

ساخت پیل‌های سوختی میکروبی با فناوری نانو

پیل‌های سوختی میکروبی به عنوان یک منبع انرژی تجدیدپذیر، نه تنها سبب آلودگی محیط زیست نمی‌شود بلکه

هیچ گزینه‌ای قطعی نیست!

به گزارش انرژی امروز، اظهارات ستار محمودی درباره «قطعی نبودن هیچ‌یک از گزینه‌های مطرح وزارت نیرو»

سیاست‌های لی لی پوتی کشور در قبال یارانه‌های انرژی

بررسي استفاده از موتورهای الکتريکي سه فاز پر بازده در بخش صنعت

بهره‌گیری از انرژی خورشید و زمین در «خانه زمین پناه»

تغییرات دفترچه‌های آزمون استخدامی نفت