اولین قرارداد GTP پتروشیمی ایران با ایتالیا


اخبار صنعت پتروشیمی

اولین قرارداد GTP صنعت پتروشیمی ایران با هدف تبدیل گاز متان به پروپیلن بین شرکت پتروشیمی اردبیل و شرکت ایتالیایی تکینت به ارزش تقریبی ۳۴ میلیون دلار امضا شد.

به گزارش انرژی امروز، اولین قرارداد GTP صنعت پتروشیمی ایران با هدف تبدیل گاز متان به پروپیلن بین شرکت پتروشیمی اردبیل و شرکت ایتالیایی تکینت به ارزش تقریبی ۳۴ میلیون دلار امضا شد.

بهرام شهسواری در تشریح جزئیات امضای این قرارداد، گفت: پروژه پتروشیمی اردبیل تولید پروپیلن از گاز طبیعی و با ظرفیت ۵۰۰ هزار تن در سال است که با سرمایه‌گذاری ۱.۶ میلیارد دلاری اجرا خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره پتروشیمی اردبیل با اعلام اینکه قرارداد مهندسی پروژه پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی با شرکت مهندسی تکینت ایتالیا امضا شده است، تصریح کرد: ارزش قرارداد امروز در حدود ۳۴ میلیون یورو است و مدت زمان اجرای پروژه ۱۸ ماه پیش‌بینی شده است.

 وی با بیان اینکه در شرایط فعلی با توجه به این که ترکیه دومین بازار بزرگ پروپیلن در جهان به حساب می‌آید، اظهار داشت: بر این اساس این پروژه در اردبیل مکان‌یابی شده است تا هزینه‌های کمتری برای صادرات به این کشور داشته باشد و بخش اعظم تولیدات این پروژه به این کشور صادر خواهد شد.

رئیس هیئت مدیره پتروشیمی اردبیل در پاسخ به پیش‌بینی ارزآوری پروژه گفت: پروژه یاد شده می‌تواند سالانه حدود ۴۰۰ میلیون دلار برای کشور ارز‌آوری داشته باشد.

شهسواری با بیان این که پروژه پروپیلن از گاز طبیعی برای اولین بار در کشور اجرایی می‌شود تاکید کرد: این پروژه در راستای سیاست‌های کلی نظام برای جلوگیری از خام فروشی بوده و دولت نیز حامی اجرای این طرح است.

جرجیو رونزی مدیر بازرگانی شرکت ایتالیایی تکینت هم با بیان اینکه ایران قابلیت مناسب منطقه‌ای برای صادرات دارد و تنها مسئله فاینانس در همکاری‌های اقتصادی دو کشور مطرح است که باید مسائل مربوط به آن نیز رفع شود، گفت: اگر وضعیت بین‌المللی به همین روال باقی‌بماند همکاری ما با ایران در همین سطح پیش خواهد رفت اما اگر وضعیت دیگری پیدا کند شرایط ما نیز متناسب با آن تغییر خواهد کرد.

این مقام ایتالیایی، افزود: اتحادیه اروپا از ژانویه ۲۰۱۶ قراردادی با آن بسته است که براساس آن با ایران همکاری خواهیم داشت.

جرجیو رونزی یادآور شد: ایتالیا همچنین برنامه‌ای برای ارائه فاینانس در ایران داشت اما به خاطر این موقعیت سیاسی فعلا دست نگهداشته است تا وضعیت موجود شفاف و مشخص شود.

موضوعات مقاله

اردکانیان در پی تغییر گفتمان صنعت آب و برق

بهره‌برداری و آغاز ۵۳۰۰ پروژه آب و برق در کشور

بزرگترین مشکل صنعت نفت از نگاه زنگنه

وزیر نفت در پاسخ به این پرسش که بزرگترین مشکل صنعت نفت کشورمان چیست؟

ساخت هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز با ۳میلیارد دلار

استارتاپ‌های حوزه انرژی آمادگی ندارند

ورود ایدرو به تولید پنل‌های خورشیدی

بر اساس دستور مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایدرو، مطالعات جامع امکان سنجی فنی و اقتصادی طر

استقبال از حضور آلمان در انرژی خورشیدی

خودروهای برقی و هیبریدی در ایران متولی مشخصی ندارد

مصرف برق صنایع به رکورد ۳۶۰۰ مگاوات رسید

۴۱ طرح تصفیه فاضلاب در دولت یازدهم به بهره‌برداری رسید

به گزارش «انرژی امروز» کامران اسماعیلی، امروز (دوشنبه) افزود: ۱۰ طرح از کل پروژه های به بهره بردا

ساخت جاده توسط ضایعات حفاری!

شرکت روسی ODMCoin به تازگی واحدهای متحرکی را طراحی کرده که ضایعات و خرده‌های حفاری جداشده از سیال

آخرین وضعیت مناقصه بحث‌انگیز جاسک

غلامرضا منوچهری در گفتگو با خبرنگار «انرژی امروز»، در مورد این مناقصه بحث برانگیز، گفت: این بحث م

فعالیت های ۱۲۰ شرکت آلمانی در ایران ادامه خواهد داشت

۲۰۱۸، سال ثبات بازار پتروشیمی

Leak Detection and Repair A Best Practices Guide