توسعه نفت با سهم ۱۴.۵درصد ممکن نیست


اخبار صنعت نفت

مدیربرنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با تاکید بر ضرورت سرمایه گذاری در صنعت نفت گفت: شرکت ملی نفت ایران نمی تواند با سهم ۱۴,۵ درصدی مشکلات نگهداشت و توسعه مخازن هیدروکربوری را حل کند.

به گزارش انرژی امروز، سید عبدالله موسوی افزود: مشی وزارت نفت این است که تمام پروژه های سطح الارضی و تحت الارضی خود اعم از توسعه و نگهداشت را با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام دهد.

وی در ادامه افزود: لذا طی سال های ۹۷ و ۹۸ چون منابعی که از داخل تامین می شود کفاف نیازمندی شرکت ملی نفت ایران را نخواهد داد یعنی ۱۴.۵ درصد نمی تواند مشکلات ما را در نگهداشت و توسعه مخازن هیدروکربوری تامین کند؛ از این جهت پروژه ها از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی انجام می شود.

وی گفت: هم اکنون شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب طرح توسعه ۲۷ مخزن را در قالب قراردادهای عملیات محور و به مبلغ ۴.۴ میلیارد دلار مشخص و در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار داده است با اجرای این طرح ظرف ۲ سال ۳۱۳ هزار بشکه جهت نگهداشت و جبران کاهش تولید و همچنین میزان ۳۴۲ هزار بشکه در جهت افزایش تولید  از این مخازن محقق خواهد شد.

موسوی اظهار داشت: این پروژه ها به صورت EPCF وEPDF و عملیات محور هستند یعنی چارچوب قراردادی ما در چارچوب روش های جدید است.

مدیربرنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: از تمام شرکت های داخلی با توان سرمایه گذاری دعوت بعمل می آید که در پروژه های مورد نظر شرکت کنند؛ سیاست وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران این است که پروژه ها را به پیمانکاران داخلی بدهد. رونق کسب و کار در استان خوزستان و استان های مجاور به عنوان یکی از اهداف این طرح می باشد.

وی تصریح کرد: این رویکردی است که هم می تواند از نظر فنی و اقتصادی منافع شرکت را تامین کند و هم پیمانکاران داخلی پیشرفت کنند و توسعه یابند و کسب و کار بهتری پیدا کنند؛ در رابطه با توسعه میادین باید از امکانات و سازندگان داخلی استفاده شود؛ اولویت اول ما این است که هیچ کالایی را تا آنجا که در کشور وجود دارد از خارج وارد نکنیم.

وی علاوه بر اشاره به الزام  شرکت های خارجی به استفاده از منابع انسانی، امکانات و کالای داخلی گفت: در رابطه طرح های توسعه هدف گذاری شده، ۲۶ بسته اقتصادی تهیه شده که هر بسته از ۳۰۰ میلیون دلار بیشتر نخواهد بود تا شرکت های داخلی هم قادر به مشارکت در این بسته های سرمایه گذاری باشند.

موضوعات مقاله

آلمان‌ها از زباله ایرانی برق تولید می‌کنند

در حالی که ایران از معضل زباله‌های انباشته شده در سطح شهرها بالاخص کلان شهرهای خود رنج می‌برد، آل

بررسي تاثير استفاده از سيلهاي لانه زنبوري در بهبود عملكرد توربين بخار نيروگاه شهيد رجايي توسط كارشناسان شركت مهندسي آسياوات انجام پذيرفت

افزايش راندمان مكانيكي توربينهاي بخار

مانع فرار انرژی در ساختمان شویم

ظرفیت انرژی‌های تجدیدپذیر به ۷۰۰ مگاوات می‌رسد

آغاز به کار هفتمین کنفرانس سوخت و احتراق ایران در دانشگاه شریف

تحليل اگزرژي و انرژي نيروگاه حرارتي شهيد مفتح همدان

تحليل كارايي نيروگاهها موضوعي است كه مي تواند ضمن پيامدهاي اقتصادي فراواني كه بدنبال خواهد داشت م

خلاصه وضعیت آماری صنعت برق کشور

 خلاصه وضعیت آماری صنعت برق کشور تا تاريخ 1395/8/21

چشم اندازی مناسبی برای اصلاح شبکه فرسوده وجود ندارد

برگزاري سمينار آموزشي روشهاي نوين نشت يابي و كاهش انتشار در مجتمع گاز پارس جنوبي

اولتیماتوم مجلس برای تدوین طرح جامع انرژی

مديريت نشتي مخازن storage tank emission management

تولید یک‌سوم برق بریتانیا با تجدیدپذیرها

انتقاد رییس ساتبا از پرداخت نشدن سهم تجدیدپذیرها

رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر  با انتقاد از سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد گفت: از ۱۱۰۰ م

تعریف چارچوب صادرات برق و گاز/ چالش نگران‌کننده مصرف برق

به گزارش انرژی امروز، اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به گزارش نماینده وزارت نیرو در خصوص رون

فراموشی سدهای ۵۰ ساله

درمیان هیاهوی بسیار برای هیچ و گفتمان های بی فایده ی نه چندان کارشناسی چندسال گذشته در مخالفت با