صرف ۸ درصد قیمت برق مصرفی برای تجدیدپذیرها


اخبار انرژیهای نو

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، از تصویب اخذ ۸ درصد از برق مصرفی برای توسعه برق روستایی، شبکه توزیع و انرژی‌های تجدیدپذیر در نشست امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

اسدالله قره خانی، در تشریح نشست امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، گفت: کمیسیون انرژی از روزهای گذشته بررسی جزییات لایحه بودجه سال ۹۷ را آغاز کرده بود که در نشست عصر امروز آخرین تبصره‌های ارجاعی به کمیسیون بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، افزود:براساس مصوبه امروز کمیسیون انرژی مقرر شد که علاوه بر ۱۴.۵ درصدی که وزارت نفت از صادرات نفت و گاز به عنوان منابع خودش به دست می‌آورد ۱۴.۵ درصد از نفت خامی که به پالایشگاه‌ها تحویل داده می‌شود با قیمت نفت صادراتی برای طرح‌های توسعه‌ای به این وزارتخانه اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه در سال های گذشته ۵۰ ریال عوارض مصرف برق برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و نو اخذ می شد، ادامه داد: در بودجه سال ۹۷ این مبلغ ۶۰ ریال شده بود که در کمیسیون انرژی به جای کیلو وات ساعت به اخذ درصد از قیمت برق مصرفی تبدیل شد که این مصوبه بیشتر شامل حال مناطق گرمسیری می شود چراکه علیرغم پایین بودن نرخ برق اما کیلووات ساعت آنها بالا است.
حذف افزایش قیمت حامل‌های انرژی به دلیل ابهامات

نمانده مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مصرف کنندگان برق در مناطق گرمسیر هزینه عوارضی که پرداخت می کردند گاهی اوقات از هزینه برق مصرفیشان بیشتر می شد، یادآور شد: با اصلاحیه  کمیسیون انرژی مبنی بر اخذ ۸ درصد از برق مصرفی به عنوان عوارض تعدیل در قیمت ها صورت گرفته است که در  تامین هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی که برای توسعه برق روستاها و شبکه های توزیع و ۵۰ درصد برای انرژی های تجدید پذیر هزینه می شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به یکی دیگر از مصوبات مهم کمیسیون متبوعش، تصریح کرد:در تبصره ۱۸ لایحه بودجه سال ۹۷ صرفا بحث افزایش قیمت حامل های انرژی به کمیسیون انرژی ارجاع شده بود، که  کمیسیون انرژی براساس ادله نمایندگان مخالف و موافق، نماینده دولت، دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها با این تبصره مخالفت و آن را حذف کرد، چراکه مصارف این درآمد مشخص نبوده و از سویی آثار و تبعاتی که افزایش قیمت در جامعه به ویژه برای اقشار کم درآمد و بخش های تولیدی ایجاد می کرد شفاف نبود، لذا نهایتا کمیسیون به این نتیجه رسید که این تبصره را حذف کند.

موضوعات مقاله

یک ایرانی بنیانگذار نسل جدید خودروهای بدون سرنشین

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»به نقل از CNBC، در عصر حاضر تکنولوژی خودروهای بدون سر

C o o l i n g T o w e r F u n d a m e n t a l s اصول برج هاي خنك كن

خورشید همدان انرژی زا می‌شود

افزایش سهم سوخت‌های زیستی در اروپا و آمریکا

نگاهی به گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه شرکت ملی نفت ایران

احداث نیروگاه خورشیدی با مشارکت ایتالیا در هرمزگان

عرضه MGT75 به بازار تا سال ۹۷/ انتظار مدیریت تقاضا، بیهوده نیست

۵ عامل اصلی تاثیرگذار بر قیمت نفت در سال آینده

تعرفه خودروهای هیبریدی ۳۵ تا ۵۵ درصد است

امید به روند روبه‌رشد تجدیدپذیرها در ۲۰۱۸

مهمترین مباحث سمینار GECF

به گزارش انرژی امروز، محمدحسین عادلی با اشاره به این که عوامل اصلی تاثیرگذار بر بازار انرژی و گاز

احداث نیروگاه خورشیدی در ورامین

استراتژی نداریم/تصمیم‌ها در حوزه انرژی شتابزده و سلیقه‌ای است

مقصد ‌‌‌نفتکش سانچی کره جنوبی بود؛ نه جای دیگر!

تفاهم‌نامه ایران و ایتالیا برای جمع‌آوری فلر

به گزارش انرژی امروز، تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت آنسالدو ایتالیا و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ش