بهره‌برداری و آغاز ۵۳۰۰ پروژه آب و برق در کشور


اخبار صنعت برق

همزمان با سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی، تعداد ۵۳۰۰ پروژه آب و برق در سطح کشور بهره‌برداری یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

به‌گزارش انرژی امروز، همزمان با آغاز سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی، تعداد ۵۳۰۰ پروژه صنعت آب و برق در سطح کشور به بهره‌برداری می‌رسد و یا عملیات اجرایی آنان آغاز خواهد شد.

بنابراین گزارش، در این ایام ۵۱۱۹ پروژه انتقال،‌ فوق توزیع و توزیع نیروی برق با اعتباری بالغ بر ۲۷ هزارو ۲۳۰ میلیارد ریال، ۴۳ پروژه انرژی‌های نو با ظرفیت ۱۸۳.۹ مگاوات، ۷ پروژه نیروگاهی با ظرفیت ۲ هزارو ۷۲۳ مگاوات و اعتباری بالغ بر ۲ هزارو ۹۰ میلیون یورو، ۱۰۰ پروژه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۱۰۱ هزارو ۴۱۹ میلیارد ریال و ۳۲ پروژه مدیریت منابع آب ایران با اعتباری بالغ بر ۳ هزارو ۲۷۸ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.

این گزارش حاکی از آن است که مجموع پروژه‌های آماده بهره‌برداری شبکه‌های انتقال، فوق توزیع و توزیع شامل پست‌های ۴۰۰، ۲۳۰، ۱۳۲ و ۶۳ کیلوولت، خطوط انتقال، فوق توزیع و شبکه‌های توزیع، ۴ هزارو ۷۲۸ پروژه با اعتبار حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال و پروژه‌های کلنگ‌زنی به تعداد ۳۹۱ طرح با اعتبار حدود ۷ هزار میلیارد ریال خواهد بود.

در حوزه انرژی‌های نو نیز ۳۹ پروژه شامل یک نیروگاه‌های برق‌آبی، یک نیروگاه بادی، ۱۵ نیروگاه خورشیدی و ۲۲ نیروگاه خورشیدی خانگی در مجموع به ظرفیت ۸۳.۹ مگاوات، افتتاح خواهد شد.

همچنین در این ایام عملیات کلنگ‌زنی ۴ واحد نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات آغاز خواهد شد. تمامی این نیروگاه‌ها متعلق به بخش غیر دولتی است.

گفتنی است،‌ نیروگاه‌های آماده افتتاح در ایام ا... فجر امسال شامل یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت ۴۹۲ مگاوات در شهر بهبهان استان خوزستان، یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی تابان با ظرفیت ۴۹۲ مگاوات واقع در یزد، دو واحد گازی ۱۶۶ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان با مجموع ظرفیت ۴۹۲ مگاوات واقع در شهر سیرجان استان کرمان، دو واحد گازی ۱۶۶ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر در مجموع به ظرفیت ۴۹۲ مگاوات در شهر سیرجان استان کرمان با مشارکت گروه مپنا، شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر، سرمایه گذاری ایران و آرین ماهتاب گستر، مشارکت کانی مس، قدس نیرو، کرمان تابلو، مشارکت گهر انرژی سیرجان، معدنی و صنعتی گل گهر و سرمایه گذاری توسعه معادن با ظرفیت کل ۱۳۰۴ مگاوات و مجموع اعتبار ارزی ۱۱۶۰ میلیون یورو مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

همچنین در این ایام خجسته، عملیات اجرایی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی ارس در آذربایجان شرقی، خرم آباد در استان لرستان و زاهدان در استان زاهدان با ظرفیت کل ۱۴۱۹ مگاوات با اعتبار ارزی ۹۳۰ میلیون یورو آغاز می‌شود.

بر پایه این گزارش، در ده فجر امسال سد عباس آباد کیله در شهرستان بانه واقع در استان کردستان با اعتباری بالغ بر ۸۶۸ هزارو ۶۸۰ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد و سد تنظیمی آریوبرزن شهرستان بهبهان در استان خوزستان نیز با ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار میلیون ریال آبگیری می‌شود.

شبکه آبیاری و زهکشی جامیشان حد فاصل سنقر و صحنه به طول ۸۰۰ هکتار با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار و ۲۹ پروژه زودبازده شامل مطالعه، بهسازی، اجرای طرح تغذیه مصنوعی، سد لاستیکی، آببندان و لایروبی به طول ۴ هزارو ۶۱۱ هکتار و ۵۲ میلیون متر مکعب اثر بخشی، در ۸ استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

موضوعات مقاله

مصرف گاز طبیعی جهان ۴۳ درصد افزایش می‌یابد

بر اساس گزارش ۲۰۱۷ چشم انداز انرژی در جهان که اداره اطلاعات انرژی آمریکا در این هفته منتشر کرد، م

سرمایه‌گذاری استات اویل در انرژی خورشیدی

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»، این پروژه عظیم می تواند برق نزدیک به ۱۶۰ هزار خانه

Boilers

The structure of the book is quite simple. Words are all explained alphabetically.

GENERAL STANDARD FOR SOIL POLLUTION CONTROL استاندارد كنترل آلودگي خاك

Cleaning up hydrocarbon based liquids and refined products release from pipelines,oil production

آلودگی محیط زیست

شبکه برق ایران با برق عراق سنکرون می‌شود

معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: شبکه برق دو کشور ایران و عراق اواسط نوامبر (آبان‌ماه) سال جاری ب

حذف سوبسید تعرفه انشعاب برق تا ۵ سال آینده

معاون برق و انرژی وزیر نیرو به تشریح جزییات افزایش تعرفه انشعاب‌های برق در شهرها و روستاها پرداخت

آخرین وضعیت مناقصه بحث‌انگیز جاسک

غلامرضا منوچهری در گفتگو با خبرنگار «انرژی امروز»، در مورد این مناقصه بحث برانگیز، گفت: این بحث م

علی محمد میرشمس دبیر انجمن خدمات انرژی با حضور در ساختمان صما به بیان چالش‌های این انجمن پرداختند.

تولید برق از ریل های قطار

به گزارش برق نیوز، شاید برای بسیاری از افراد این جریان هوا چیزی چندان عجیب و هیجان‌انگیزی نباشد،

نگاهی به گزارش عملکرد ۱۰۰ روزه شرکت ملی نفت ایران

سالی فقط دو توربین بادی نصب می‌کنم!

به گزارش «انرژی امروز» از وزارت نیرو، محمد دورعلی با تاکید بر اینکه انرژی‌های بادی در کشور ما در

نیروی برق

بیشتر نیروگاه‌های برق-آبی انرژی مورد نیاز خود را از انرژی پتانسیل آب پشت یک سد تامین می‌کنند

افزایش توجه به اتوماسیون در صنعت نفت و گاز

قرارداد توتال یک روز هم از برنامه عقب نیست

وزیر نفت گفت: اگر تحریم‌هایی توسط شورای امنیت علیه ایران اعمال شود و توتال ایران را ترک کند سرمای