بهره‌برداری و آغاز ۵۳۰۰ پروژه آب و برق در کشور


اخبار صنعت برق

همزمان با سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی، تعداد ۵۳۰۰ پروژه آب و برق در سطح کشور بهره‌برداری یا عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد.

به‌گزارش انرژی امروز، همزمان با آغاز سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی، تعداد ۵۳۰۰ پروژه صنعت آب و برق در سطح کشور به بهره‌برداری می‌رسد و یا عملیات اجرایی آنان آغاز خواهد شد.

بنابراین گزارش، در این ایام ۵۱۱۹ پروژه انتقال،‌ فوق توزیع و توزیع نیروی برق با اعتباری بالغ بر ۲۷ هزارو ۲۳۰ میلیارد ریال، ۴۳ پروژه انرژی‌های نو با ظرفیت ۱۸۳.۹ مگاوات، ۷ پروژه نیروگاهی با ظرفیت ۲ هزارو ۷۲۳ مگاوات و اعتباری بالغ بر ۲ هزارو ۹۰ میلیون یورو، ۱۰۰ پروژه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۱۰۱ هزارو ۴۱۹ میلیارد ریال و ۳۲ پروژه مدیریت منابع آب ایران با اعتباری بالغ بر ۳ هزارو ۲۷۸ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.

این گزارش حاکی از آن است که مجموع پروژه‌های آماده بهره‌برداری شبکه‌های انتقال، فوق توزیع و توزیع شامل پست‌های ۴۰۰، ۲۳۰، ۱۳۲ و ۶۳ کیلوولت، خطوط انتقال، فوق توزیع و شبکه‌های توزیع، ۴ هزارو ۷۲۸ پروژه با اعتبار حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال و پروژه‌های کلنگ‌زنی به تعداد ۳۹۱ طرح با اعتبار حدود ۷ هزار میلیارد ریال خواهد بود.

در حوزه انرژی‌های نو نیز ۳۹ پروژه شامل یک نیروگاه‌های برق‌آبی، یک نیروگاه بادی، ۱۵ نیروگاه خورشیدی و ۲۲ نیروگاه خورشیدی خانگی در مجموع به ظرفیت ۸۳.۹ مگاوات، افتتاح خواهد شد.

همچنین در این ایام عملیات کلنگ‌زنی ۴ واحد نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱۰۰ مگاوات آغاز خواهد شد. تمامی این نیروگاه‌ها متعلق به بخش غیر دولتی است.

گفتنی است،‌ نیروگاه‌های آماده افتتاح در ایام ا... فجر امسال شامل یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان با ظرفیت ۴۹۲ مگاوات در شهر بهبهان استان خوزستان، یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی تابان با ظرفیت ۴۹۲ مگاوات واقع در یزد، دو واحد گازی ۱۶۶ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی نیروگاه سیکل ترکیبی سمنگان با مجموع ظرفیت ۴۹۲ مگاوات واقع در شهر سیرجان استان کرمان، دو واحد گازی ۱۶۶ مگاواتی و یک واحد بخار ۱۶۰ مگاواتی بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی گل گهر در مجموع به ظرفیت ۴۹۲ مگاوات در شهر سیرجان استان کرمان با مشارکت گروه مپنا، شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر، سرمایه گذاری ایران و آرین ماهتاب گستر، مشارکت کانی مس، قدس نیرو، کرمان تابلو، مشارکت گهر انرژی سیرجان، معدنی و صنعتی گل گهر و سرمایه گذاری توسعه معادن با ظرفیت کل ۱۳۰۴ مگاوات و مجموع اعتبار ارزی ۱۱۶۰ میلیون یورو مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

همچنین در این ایام خجسته، عملیات اجرایی نیروگاه‌های سیکل ترکیبی ارس در آذربایجان شرقی، خرم آباد در استان لرستان و زاهدان در استان زاهدان با ظرفیت کل ۱۴۱۹ مگاوات با اعتبار ارزی ۹۳۰ میلیون یورو آغاز می‌شود.

بر پایه این گزارش، در ده فجر امسال سد عباس آباد کیله در شهرستان بانه واقع در استان کردستان با اعتباری بالغ بر ۸۶۸ هزارو ۶۸۰ میلیون ریال به بهره برداری می‌رسد و سد تنظیمی آریوبرزن شهرستان بهبهان در استان خوزستان نیز با ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار میلیون ریال آبگیری می‌شود.

شبکه آبیاری و زهکشی جامیشان حد فاصل سنقر و صحنه به طول ۸۰۰ هکتار با ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار و ۲۹ پروژه زودبازده شامل مطالعه، بهسازی، اجرای طرح تغذیه مصنوعی، سد لاستیکی، آببندان و لایروبی به طول ۴ هزارو ۶۱۱ هکتار و ۵۲ میلیون متر مکعب اثر بخشی، در ۸ استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

موضوعات مقاله

افتتاح اپل پارک با طراحی جذاب و تامین صدرصد انرژی خود از منابع تجدیدپذیر

در حالی که کاربران و کارشناسان بی‌صبرانه منتظر رونمایی آیفون ۸ و آیفون X.

۲۰درصد کل متانول جهان متعلق به ایران خواهد بود

تنها سخنران مدعو ایرانی در کنفرانسArgus Petrochemical Asia 2017، در گزارش خود، ضمن ترسیم چشم اندا

نظامنامه ممیزی انرژی در نیروگاه­های حرارتی کشور

دستیابی به هدف بهبود عملکرد انرژی، متکی بر ارزیابی مستمر و اجرای برنامه­های کارایی انرژی می­باشد.

با بزرگترین نانوماشین دنیا آشنا شوید

محققان نانوماشین بسیار کوچکی ساختند که از نظر عملکرد و سرعت با این خودروها بسیار تفاوت دارند.

۹ دی و مصرف بیش از ۶۵۷ میلیون مترمکعب گاز

برگزاری چهار کارگاه‌های آموزشی در دوازدهمین کنفرانس بین‌المللی حفاظت و اتوماسیون

قیمت نفت به ۶۴ دلار و ۵۹ سنت رسید

ساخت فناوری دستگاه‌های خودشارژ با الهام از مارماهی

انعقاد ۲۰۰ قرارداد خرید تضمینی برق از تجدیدپذیرهای یزد

پله‌هایی که به جای خسته کردن، انرژی می‌دهند

به گزارش «انرژی امروز» به نقل از گیزمگ، محققان موسه فناوری جورجیا و دانشگاه "اموری"(Emory) پله‌ها

سامانه کنترل تجهیزات و مدیرت انرژی آلاینده ها طراحی شد

ایران سومین عرضه کننده نفت هند شد

در حال حاضر عراق بعد از عربستان دومین تامین کننده بزرگ نفت هند است.

چالش‌های اکوسیستم استارتاپی انرژی بررسی می شود

سنجش لوله‌های حفاری با امواج الکترومغناطیس

به گزارش خبرنگار دانش و فناوری «انرژی امروز»، با استفاده از این تکنولوژی نوین، مهندسان عملیاتی قا

راهکارهای آلمان برای مقابله با آلودگی‌‌ هوا