صرفه‌جویی ۱۰ میلیارد کیلووات ساعت برق با کاهش تلفات انرژی


اخبار برق

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با اقدامات صورت گرفته در بخش توزیع، توانستیم در سال گذشته تلفات برق را از ۱۵ درصد به ۱۰.۷ درصد کاهش دهیم و این مساله موجب شد تا سالانه ۱۰ میلیارد کیلووات ساعت صرفه جویی انرژی صورت گیرد.

همایون حائری در بیست و سومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق با اشاره به اقدامات بخش توزیع در سال گذشته اظهار کرد: مدرن کردن شبکه‌های توزیع یکی از اقدامات بسیار شاخصی بود که با کمک بخش خصوصی و دانشگاهیان در حوزه توزیع انجام شد. اما باید به این مسئله توجه کرد که تکنولوژی مسئله‌ای است که باید مورد پایش و ارزیابی قرار گیرد.

به گفته وی، حمایت از ساخت داخل و خودکفایی بیشتر در بخش توزیع از دیگر مسائلی بودکه طی سال گذشته شاهد آن بودیم و امیدواریم تا با انجام این اقدامات بتوانیم تعهد خودمان را برای ارائه خدمات کمی و کیفی به مردم افزایش دهیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به چالش‌های امسال تابستان برای گذر از بحران خاموشی گفت: پیش بینی می‌شود که با خرد جمعی و کارهای مهندسی بتوانیم تابستان سخت امسال را بدون وجود خاموشی پشت سر بگذاریم و امسال زمان مناسبی است تا بخش توزیع با کارهای خود به صورت شاخص‌تری خودنمایی کند.

حائری با بیان اینکه در تابستان سال جاری نیاز به تمرکز و یکپارچگی در بخش توزیع داریم، عنوان کرد: به دلیل کاهش بارندگی‌ها میزان منابع تولید برق کاهش یافته که این مسئله مسئولیت بخش توزیع را سنگین‌تر کرده است.

وی تصریح کرد: در حالی که سال گذشته ۹۳۰۰ مگاوات تولید برق توسط نیروگاه‌های برق- آبی صورت گرفت، در ابتدای امسال ۵٠٠٠ هزار مگاوات تولید برق داشتیم که با بارش‌های اخیر این میزان به ۶۰۰۰ مگاوات رسید.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه ۳۳۰۰ مگاوات کمبود تولید در بخش نیروگاه‌های برق آبی داریم، گفت: در این شرایط لازم است تا بخش توزیع برنامه‌های جدی‌تری را پیاده‌سازی کند تا چالش جدیدی مواجه نشویم.

حائری با تاکید این مسئله که از آبان ماه سال ۹۶ تا روز گذشته ۳.۷ میلیارد کیلووات ساعت صرفه جویی انرژی در بخش توزیع صورت گرفت، گفت:اگر این عدد را در قالب سه ماه در نظر بگیریم، یعنی روزانه ۲۰۰۰ مگاوات صرفه جویی صورت گرفته که امیدواریم امسال نیز بتوانیم با انجام این صرفه جویی چالش‌های پیش رو را از بین ببریم.

به گفته وی استفاده از کنتورهای هوشمند، مدیریت چاه‌های کشاورزی، تولید حداکثری از مولدهای خود مصرف و همچنین همکاری مردم عاملی بود که توانستیم مدیریت مصرف را در بخش توزیع صنعت برق داشته باشیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر این مسئله که مدیریت مصرف تقاضا نقش مهمی در پیشبرد اهداف صنعت برق دارد، عنوان کرد: با جلساتی که با مدیران بخش توزیع داشته‌ایم قرار شد تا در تابستان امسال طرح ذخیره عملیاتی را با شدت بیشتری دنبال کنیم به گونه‌ای که کلیه مشترکان دیماندی از طرح ذخیره عملیاتی استفاده کنند.

موضوعات مقاله

تفاهم‌نامه ایران و ایتالیا برای جمع‌آوری فلر

به گزارش انرژی امروز، تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت آنسالدو ایتالیا و شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ش

تغییرات دفترچه‌های آزمون استخدامی نفت

مجلس به قطع یارانه ها و افزایش قیمت حامل های انرژی رای نمی دهد

Geothermal Energy: Renewable Energy and the Environment

روش های کاهش مصرف انرژی در ساختمان

استاندارد پالایشگاه نفت

.

جزئیات شهر هوشمند گوگل فاش شد

در شهر هوشمند گوگل که «کی‌ساید (Quayside)» نام گرفته‌است، ساختمان‌های منعطفی وجود دارند که به‌سرع

سه ابرپروژه ملی در حوزه انرژی اجرایی می‌شود

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه انرژی از اجرای ۳ ابر پروژه ملی توسط این ستاد خبر داد و گفت: کمک ب

کشوری که قیمت نفت را بالا می‌برند

به گزارش خبرنگار بین‌الملل «انرژی امروز» یک به هم‌ریختگی غیرمنتظر،‌ در هر زمانی امکان دارد رخ بده

با بزرگترین نانوماشین دنیا آشنا شوید

محققان نانوماشین بسیار کوچکی ساختند که از نظر عملکرد و سرعت با این خودروها بسیار تفاوت دارند.

۶۰ درصد برق کشور در نیروگاه‌های خصوصی تولید می‌شود

به گزارش خبرانرژی، حمید چیت چیان، در نشست مشترک اعضای شورای ملی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی، استاند

هفتمین کنفرانس بین المللی ایتک برگزار می شود

ورشکستگی نفتی در ونزوئلا

 شنیدن اخبار بحران اقتصادی ونزوئلا دیگر کسی را متعجب نمی‌کند، در سه سال گذشته هر روز خبرهایی از ش

طرح جایگزینی پنج میلیون لامپ پرمصرف در اداره های تهران کلید خورد

    تهران- ایرنا- سازمان برنامه و بودجه کشور طرح تعویض لامپ‌های پرمصرف فلورسنت در مکان های اداری

توزیع ۵ میلیون شعله لامپ کم مصرف در بخش دولتی