صرفه‌جویی ۱۰ میلیارد کیلووات ساعت برق با کاهش تلفات انرژی


اخبار برق

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: با اقدامات صورت گرفته در بخش توزیع، توانستیم در سال گذشته تلفات برق را از ۱۵ درصد به ۱۰.۷ درصد کاهش دهیم و این مساله موجب شد تا سالانه ۱۰ میلیارد کیلووات ساعت صرفه جویی انرژی صورت گیرد.

همایون حائری در بیست و سومین کنفرانس ملی شبکه های توزیع نیروی برق با اشاره به اقدامات بخش توزیع در سال گذشته اظهار کرد: مدرن کردن شبکه‌های توزیع یکی از اقدامات بسیار شاخصی بود که با کمک بخش خصوصی و دانشگاهیان در حوزه توزیع انجام شد. اما باید به این مسئله توجه کرد که تکنولوژی مسئله‌ای است که باید مورد پایش و ارزیابی قرار گیرد.

به گفته وی، حمایت از ساخت داخل و خودکفایی بیشتر در بخش توزیع از دیگر مسائلی بودکه طی سال گذشته شاهد آن بودیم و امیدواریم تا با انجام این اقدامات بتوانیم تعهد خودمان را برای ارائه خدمات کمی و کیفی به مردم افزایش دهیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به چالش‌های امسال تابستان برای گذر از بحران خاموشی گفت: پیش بینی می‌شود که با خرد جمعی و کارهای مهندسی بتوانیم تابستان سخت امسال را بدون وجود خاموشی پشت سر بگذاریم و امسال زمان مناسبی است تا بخش توزیع با کارهای خود به صورت شاخص‌تری خودنمایی کند.

حائری با بیان اینکه در تابستان سال جاری نیاز به تمرکز و یکپارچگی در بخش توزیع داریم، عنوان کرد: به دلیل کاهش بارندگی‌ها میزان منابع تولید برق کاهش یافته که این مسئله مسئولیت بخش توزیع را سنگین‌تر کرده است.

وی تصریح کرد: در حالی که سال گذشته ۹۳۰۰ مگاوات تولید برق توسط نیروگاه‌های برق- آبی صورت گرفت، در ابتدای امسال ۵٠٠٠ هزار مگاوات تولید برق داشتیم که با بارش‌های اخیر این میزان به ۶۰۰۰ مگاوات رسید.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه ۳۳۰۰ مگاوات کمبود تولید در بخش نیروگاه‌های برق آبی داریم، گفت: در این شرایط لازم است تا بخش توزیع برنامه‌های جدی‌تری را پیاده‌سازی کند تا چالش جدیدی مواجه نشویم.

حائری با تاکید این مسئله که از آبان ماه سال ۹۶ تا روز گذشته ۳.۷ میلیارد کیلووات ساعت صرفه جویی انرژی در بخش توزیع صورت گرفت، گفت:اگر این عدد را در قالب سه ماه در نظر بگیریم، یعنی روزانه ۲۰۰۰ مگاوات صرفه جویی صورت گرفته که امیدواریم امسال نیز بتوانیم با انجام این صرفه جویی چالش‌های پیش رو را از بین ببریم.

به گفته وی استفاده از کنتورهای هوشمند، مدیریت چاه‌های کشاورزی، تولید حداکثری از مولدهای خود مصرف و همچنین همکاری مردم عاملی بود که توانستیم مدیریت مصرف را در بخش توزیع صنعت برق داشته باشیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تاکید بر این مسئله که مدیریت مصرف تقاضا نقش مهمی در پیشبرد اهداف صنعت برق دارد، عنوان کرد: با جلساتی که با مدیران بخش توزیع داشته‌ایم قرار شد تا در تابستان امسال طرح ذخیره عملیاتی را با شدت بیشتری دنبال کنیم به گونه‌ای که کلیه مشترکان دیماندی از طرح ذخیره عملیاتی استفاده کنند.

موضوعات مقاله

آغاز به کار نخستین نیروگاه بادی شناور جهان

نخستین نیروگاه شناور بادی جهان در شمال کشور اسکاتلند آغاز به کار کرد.

شمارش معکوس مرگ تجدیدپذیرها به صدا درآمد

تسلا به دنبال شیشه تولید کننده برق در خانه

بررسی درآمدهای نفتی دولت در بودجه سال ۹۷

فرانسوی‌ها به کردستان مزرعه خورشیدی می‌آورند

اولین مزرعه خورشیدی با ظرفیت تولید ۱۰ مگاوات در آینده نزدیک درشرق کردستان ودر منطقه چهاردولی بین

خودروهای برقی و هیبریدی در ایران متولی مشخصی ندارد

صرفه‌جویی یک میلیون دلاری در فاز ۱۲ پارس‌جنوبی

سرپرست پالایشگاه نهم مجتمع گاز پارس‌جنوبی گفت: بیش از ۲ هزار و ۳۲۰ قطعه در فاز ۱۲ پارس‌جنوبی با ت

سهم پژوهش و فناوری حوزه انرژی در بودجه سال ۹۷

استخراج سوخت هیدروژن از دریا با ذرات نانو

یک نوع نانومواد هیبریدی جدید می‌تواند انرژی خورشیدی را جذب و برای استخراج هیدروژن از آب دریا از آ

خرید برق تضمینی شد!

فراموشی سدهای ۵۰ ساله

درمیان هیاهوی بسیار برای هیچ و گفتمان های بی فایده ی نه چندان کارشناسی چندسال گذشته در مخالفت با

بهره‌برداری و آغاز ۵۳۰۰ پروژه آب و برق در کشور

انرژی الکتریسیته زمین گرمایی چیست؟

استثنای استخدامی برای وزارت نفت

صرفه‌جویی ۱۹ میلیارد دلاری دوبی با انرژی‌های پاک

پروژه‌های تولید برق و آب دوبی با استفاده از انرژی پاک به صرفه‌جویی حداکثر ۱۹ میلیارد دلار (۷۰ میل